Laptop 1050 Ti 92 derece sorunu

Metzero

Decapat
Makaleler
1
i7-8750H.
4 GB 1050 Ti.
8 GB RAM.

RAM'ın yetmediği oyunlarda işlemci cok ısınıyordu undervolt yaptım o konuda bir sıkıntım yok artık. CPU'ya undervolt yapmadan önce GPU'nun sıcaklığına bakmıyordum hiç. Undervoltdan sonra fark ettim ki GPU'da yanıyor. 2 ay önce temizligini termal macun değişimini yaptım. Günde +12 saat açık PC.
Aklımdaki soru şu: PC cok fazla açık olduğu için termal macun bitmiş olabilir mi yüksek sıcaklıklarda. Yoksa RAM'ın yetersiz kaldığı oyunlar oynadığım için bu etki CPU ve GPU'ya fazla yük bindiriyor o yüzden mi bu sıcaklıklarda ulaşıyor. Mesela CoD warzone de RAM bayağı yetersiz ve GPU 92 92 derece ulaşıp oyun kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun biten bir şey değil dostum en fazla kurur ama o kadar kısa sürede termal macunda bir problem olmaz.

8 ve 9. nesil intel işlemciler elektrikli soba gibi . İşlemci ve ekran kartı tek bir soğutma bloğu şeklindeyse ısının kaynağı işlemci olabilir. Onun dışında 1050ti 80-82 derece üzerine çok çıkan bir ekran kartı değil fanlara ve toz birikmiş mi ona bakmanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı