Laptop 40 cm yükseklikten düştü

MmelihalpP

Centipat
Daha fazla  
Casper Excalibur G770 model laptop soğutucudan kayıp yaklaşık 50 cm yükseklikten yere düştü. Performans açısından soruna yol açacak bir şey olmuş olabilir mi? Görünürde bir şey yok sadece kasanın altı biraz açılmıştı kapattım.

Casper Excalibur G770 model laptop soğutucudan kayıp yaklaşık 50 cm yükseklikten yere düştü. Performans açısından soruna yol açacak bir şey olmuş olabilir mi? Görünürde bir şey yok sadece kasanın altı biraz açılmıştı kapattım.

Bunu laptopu açıp test ederek siz anlayabilirsiniz anca.

Bir şey olup olmadığını anca yaptığınız testler ile anlayabiliriz. Oyun oynarken ki performansınızda bir düşüş oldu mu?

@MmelihalpP Salla biraz bir şeyler kırılmış mı sesi gelir, fanların sesi değişmiş olabilir, ekranda sorun olabilir. Bunları incele. Diğer sorunları kullanmadıkça anlayamazsın zaten. Bence laptopu açmana gerek yok bu arada.

MSI CX61 laptopum vardı. Bir kez yataktan, iki kez de odadan odaya taşırken düşürdüm. Hiçbir şey olmadı. Çalışıyorsa bir şey olmamış demektir. Sonradan bir sorun çıkarma ihtimali ciddiye alınacak seviyede değil.

Şimdi görmeden yorum yapmak zaten zor, buradan ne desek boş. Bilgisayarın içinde bildiğin gibi donanımlar var, yerinden oynamış olma ihtimali düşük laptop zaten. En yüksek ihtimal çatlama, esneme gibi bir şey olmuş olabilir.

HDD varsa hasar görme ihtimali daha yüksek, CPU ve GPU tarafında bir sorun olacağını sanmıyorum sabit parçalar. Düştüğü esnada bilgisayar çalışıyor muydu? Düştüğünde kapandı mı?

Şimdi görmeden yorum yapmak zaten zor, buradan ne desek boş. Bilgisayarın içinde bildiğin gibi donanımlar var, yerinden oynamış olma ihtimali düşük laptop zaten. En yüksek ihtimal çatlama, esneme gibi bir şey olmuş olabilir.

HDD varsa hasar görme ihtimali daha yüksek, CPU ve GPU tarafında bir sorun olacağını sanmıyorum sabit parçalar. Düştüğü esnada bilgisayar çalışıyor muydu? Düştüğünde kapandı mı?

Olayı çok güzel ve optimum seviyede kaleme almışsınız kıymetli hocam. 🤌🏻

HDD gibi mekanik parçalar var ise rahatlıkla hasar alabilmektedir. 🥀

Konu sahibine geçmiş olsun diliyorum. HDD yoksa korkmayın hocam. HDD varsa her an tetikte olun. 🥲

Çalışıyordu kargo geldi almaya gittim döndüğümde düşmüştü ve hala sorunsuz çalışıyordu. İçine kendim sonradan HDD ekleyip aman bi şey olmaz diye tüm vidalarını da takmamıştım bi dahaki oyun oynayışıma bakacağız artık:)

Yeni konular

Geri
Yukarı