Laptop adaptörü düştükten sonra ses çıkarıyor

WINTAB

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopumun şarj adaptörünü yere düşürdüm ve laptopu elektriğe bağlı şekilde çalıştırdıktan sonra ara sıra tiz sesler gelmeye başladı. En başta umursamadım çünkü normal kullanımda da tiz sesler çıkarıyordu. Ama bu kez adaptör düştüğünden laptopu fişten çektim. Ne yapmalıyım, adaptörü kullanmam güvenli midir?

Not: Adaptör kutusunun sadece köşesi yere çarptı.

Adaptörlerde hasar alma veya bozulma durumunda böyle sesler çıkarabilir, tecrübeyle sabit. Değiştirmen önerilir.

Hocam köşesi çarpınca bozulacağını da pek zannetmiyorum değiştirme meselesi ayrı bir sorun laptop çok eski olduğundan doğru düzgün bir adaptör bulmak zor olur bulsan da pahalı olur umarım normaldir.

Hocam köşesi çarpınca bozulacağını da pek zannetmiyorum değiştirme meselesi ayrı bir sorun laptop çok eski olduğundan doğru düzgün bir adaptör bulmak zor olur bulsan da pahalı olur umarım normaldir.
İnşallah hocam ama o çarpma olayının sertliğine bağlı ya da adaptörün kalitesine.

Merhaba. Bu mekanik darbeyle (düşmeyle) net duyulamayan tiz sesler son durumda duyulabilir duruma gelmiş hocam. Ama bu en son durum adaptörün güç kaynağı olarak güvenle kullanılmasına bir engel değildir, normal bir ısınmayla besleme gücünü eskisi gibi verebildiği sürece bu adaptörü yine çok güvenle kullanırsınız. Kolay gelsin.

Merhaba. Bu mekanik darbeyle (düşmeyle) net duyulamayan tiz sesler son durumda duyulabilir duruma gelmiş hocam. Ama bu en son durum adaptörün güç kaynağı olarak güvenle kullanılmasına bir engel değildir, normal bir ısınmayla besleme gücünü eskisi gibi verebildiği sürece bu adaptörü yine çok güvenle kullanırsınız. Kolay gelsin.

Teşekkürler hocam. Bugün deneyeceğim adaptörü.

Arkadaşlar adaptörü denedim, sorun yok ses çıkarmıyor. Mesaj yazan tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı