Laptop adaptörü neden bozulur?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Laptop adaptörümün kablosunu farklı garip pozisyonlara getirmezsem şarj etmiyor. Sorun şarj aletinin ucunda ya da bilgisayarın girişinde değil şarj aletinin kablosunda ayrıca şarj aletinin kablosu elleyince ufak kabarıklar belli oluyor bu neden olmuştur sizce? Şarj aletini değiştirmem şart fakat aynı hatayı tekrar yapmak istemem 2.kez oldu bu.

Laptop adaptörümün kablosunu farklı garip pozisyonlara getirmezsem şarj etmiyor. Sorun şarj aletinin ucunda ya da bilgisayarın girişinde değil şarj aletinin kablosunda ayrıca şarj aletinin kablosu elleyince ufak kabarıklar belli oluyor bu neden olmuştur sizce? Şarj aletini değiştirmem şart fakat aynı hatayı tekrar yapmak istemem 2.kez oldu bu.
Kablo içerden yırtılmış. Çevirdiğinde temas edip çalışıyor ama sağlıklı değil. Prize giden kablo ise ucuz onlar yenisini al, adaptöre bağlı olan ise tamire götür yapsınlar veya yeni adaptör al.

Kabloda temassızlık ve kullanıma göre aşınma olabilir. Eğer kabloyu elleyince kabarcıklar oluşuyorsa daha da kullanmayın o adaptörü tehlikeli.

Kablo içeriden yırtılmış. Çevirdiğinde temas edip çalışıyor ama sağlıklı değil. Prize giden kablo ise ucuz onlar yenisini al, adaptöre bağlı olan ise tamire götür yapsınlar veya yeni adaptör al.

Adaptörü tamir etmenin ne faydası var hocam yenisini almayı düşünüyorum da 3-4 gün sonra alacağım şu an para yok kullanmam laptopa zarar verir mi?

Çıkış değerlerine de bakmak lazım. Dengesiz voltaj zarar verebilir.

Adaptörü tamir etmenin ne faydası var hocam yenisini almayı düşünüyorum da 3-4 gün sonra alacağım şu an para yok kullanmam laptopa zarar verir mi?
Bataryaya zarar verebilir yanlış ve düzensiz akım yüzünden. Ama laptoptan çok size zarar verebilir çok ihtimal vermiyorum ama kaçak oluşup kıvılcım çıkartma ihtimali bile var.

Geri
Yukarı