Laptop almak için para kazanma

maleniaa

Hectopat
Daha fazla  
Ben şu an 15 yaşındayım ve işe girmeyi düşünüyorum laptop almak için. Acaba bir restoranta girsem aylık olarak ne kadar kazanırım ve bahşişlerle günlük ortalama tahminen ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bu zamanda bir restoran zor zaten çoğu kapalı yani maaşmış bahşişmiş şu an pek bir şey bekleme. Başka sektöre yönel ne olursa olsun. Her iş sana bir şeyler katar. Ben kafede çalışmaya başladığımda 17 yaşımdaydım. 3 senede bana kattığını başka hiçbir şey katmadı. Üstüne telefon da aldım PC de aldım. Ama dediğim gibi şu an çoğu kapalı pek ümitlenme. Bir yerde çıraklık bile olsa kaçırma otur biriktir paranı. Acele de etme şunu alayım diye fırsatın olursa biraz daha çalış daha iyisini alırsın.

Kanka bu zamanda bir restoran zor zaten çoğu kapalı yani maaşmış bahşişmiş şu an pek bir şey bekleme. Başka sektöre yönel ne olursa olsun. Her iş sana bir şeyler katar. Ben kafede çalışmaya başladığımda 17 yaşımdaydım. 3 senede bana kattığını başka hiçbir şey katmadı. Üstüne telefon da aldım PC de aldım. Ama dediğim gibi şu an çoğu kapalı pek ümitlenme. Bir yerde çıraklık bile olsa kaçırma otur biriktir paranı. Acele de etme şunu alayım diye fırsatın olursa biraz daha çalış daha iyisini alırsın.
Hocam okuyor muydunuz? yoksa iyi kötü tek odalı bir evde kalarak kafede mi çalıştınız? Ayrıca kafe işleri için okumak gerekiyor mu?

Ben senin yaşlarındayken, bir internet kafeye girmiştim temiz zahmetsiz para. İnternet kafeler açılınca bir düşün derim. Restorana girme garsonluk zahmetli ve yetenek isteyen bir iş.

Garson değil, komi yaparlar. Sadece bedenen yorulur. Sorumluluk sıfır. Başları falan toplarsın. Bedenen yorgunluk ise ayakta durmak falan. Ama insan ilişkileri olarak çok şey katar sana. 2800 net kazanırsın ama şu an yemek sektöründe iş bulman çok zor. Malum pandemi süreci var.
Çoğu sektör öyle maalesef.

Ben şu an 15 yaşındayım ve işe girmeyi düşünüyorum laptop almak için. Acaba bir restoranta girsem aylık olarak ne kadar kazanırım ve bahşişlerle günlük ortalama tahminen ne kadar olur?

Hocam tavsiyem önce okulunuzu okuyun daha yaşınız az, okulu bitirin sonra istediğiniz işe girersiniz. Çoğu yer lise diploması istiyor.

Bu tarz işlere girişmek yerine kendinizi geliştirin. Photoshop, AutoCAD vb kullanımı size daha çok şey katar. Garsonlukta aylık 2000’i zor görürsünüz ama yazdığım programlarda kendinizi geliştirirseniz çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Hocam laptop zor alırsınız oradan kazandığınız para ile maalesef.

Yok zaten koranın azalmasını bekleyeceğim aklımda zaten yaz dönemi var eğer ki azalırsa virüs.
Bu tarz işlere girişmek yerine kendinizi geliştirin. Photoshop, AutoCAD vb kullanımı size daha çok şey katar. Garsonlukta aylık 2000'i zor görürsünüz ama yazdığım programlarda kendinizi geliştirirseniz çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Onları mesela nereden yapabiliriz bir internet sitesinden falan mı?

Geri
Yukarı