Laptop almak pişmanlık mıdır?

Sen 50k'da versen 100k'da versen o laptop ısınır. Çünkü ne kadar iyi soğutma yapsalar da ona göre iyi güçlü donanım koyuluyor. Masaüstüne göre performansı düşük olsa da güçlü bir laptop performans olarak asla üzmez.

Isınma olayını sıkıntı etmeyecekseniz laptop almak pişmanlık değil.

Hocam eğer ki üniversite ye gitmiyorsanız iş için kullanmayacaksanız masaüstü daha mantıklı ama eğer okul bitmişse ve iş için kullanıcaksanız mimarlık mühendislik gibi işlerden bahsediyorum o zaman masaüstü mantıklı.

Hayatın gerçeklerinden bahsetmek gerekirse okul için, yer değiştiriyorum taşınabilir bir şey lazım vb. bahaneler söyleyen arkadaşların %99'unun durumu gerçekten öyle almıyor ve laptop alıp 3 ay 4 ay koydukları masadan kaldırmadan kullanıyorlar. Arkadaşlar laptop ayda yılda bir sunum yapmak için lazım diye alınmaz, yılda 3 hafta 1 ay tatile yazlığa gidiyorsunuz, köye gidiyorsunuz diye alınmaz. Bir zahmet 1 ay bilgisayarsız kalmayı göze alın yani ölmezsiniz. Sunumlarda zaten başka öğrencilerin laptopu olur onları kullanırsınız. Kendinize eziyet etmeyin, paranızı da çöpe atmayın. Ha çalışıyorsunuzdur her hafta başka bir şehire gidiyorsunuzdur, iş yerinize götürüp oynuyorsunuzdur vb. laptop alırsınız anlarım ama ayda yılda bir laptopu masadan kaldıracaksanız laptop almayın.

Laptop pişmanlıktır sözü değişkenlik gösterir. Eğer fan sesi, ısınma sorunu, daha az performans alma ve pahalılık umursamıyorsan pişmanlık değildir. Bir de asıl pişmanlığı kalitesiz laptop alırsan yaşarsın.
Kısacası Monster Excalibur gibi cihaz almayacaksın. Nitro Predetor Rog Legion gibi cihazlar alırsan asla ısınmaz.

Hayatın gerçeklerinden bahsetmek gerekirse okul için, yer değiştiriyorum taşınabilir bir şey lazım vb. bahaneler söyleyen arkadaşların %99'unun durumu gerçekten öyle almıyor ve laptop alıp 3 ay 4 ay koydukları masadan kaldırmadan kullanıyorlar. Arkadaşlar laptop ayda yılda bir sunum yapmak için lazım diye alınmaz, yılda 3 hafta 1 ay tatile yazlığa gidiyorsunuz, köye gidiyorsunuz diye alınmaz. Bir zahmet 1 ay bilgisayarsız kalmayı göze alın yani ölmezsiniz. Sunumlarda zaten başka öğrencilerin laptopu olur onları kullanırsınız. Kendinize eziyet etmeyin, paranızı da çöpe atmayın. Ha çalışıyorsunuzdur her hafta başka bir şehire gidiyorsunuzdur, iş yerinize götürüp oynuyorsunuzdur vb. laptop alırsınız anlarım ama ayda yılda bir laptopu masadan kaldıracaksanız laptop almayın.
Çok doğru dediniz. Arada bir farklı yerlerde bulunacaksan ve illa bilgisayar lazımsa (sürekli bilgisayar üzerinden işlerin varsa) İkinci elden; temiz, iyi işlemcisi olan bir laptop yetecektir.

Çok doğru dediniz. Arada bir farklı yerlerde bulunacaksan ve illa bilgisayar lazımsa (sürekli bilgisayar üzerinden işlerin varsa) İkinci elden; temiz, iyi işlemcisi olan bir laptop yetecektir.
Ya da bilgisi olmayan arkadaşlardan 1-2 k lık tamir masrafı verip normalden çok daha ucuza kapayabilirsiniz(benim gibi)

Merhaba. Bu aralar masaüstü kullanan arkadaşlarla oyun oynarken laptop almanın pişmanlık olduğundan vs hakkında konuştuk. Tabii ki laptopun dezavantajları var örnek vermem gerekirse en başta pahalı olması. Mesela ben 40k ya ROG STRIX G16 4060'lı modeli aldım tabii şu an 52K civarı ve 52K ya çok daha iyi masaüstü dizilebilir. Ancak benim için taşınabilirliği önemli olduğu için hiç beklemeden aldım. Başka bir örnek verecek olursak performansı masaüstüne göre daha düşük ancak gene de taşınabilirliği yüzünden buna da göz yumulabilir. Bir başka sorunu ise laptopların genelinde masaüstüne göre daha fazla bir ısınmasını mevcut olması ancak bir yerde kocaman fanları olan bir kasa bir yerde ise ince fanları ile Mobile bileşenleri soğutmaya çalışan bir cihaz. Isınma konusunda ben gene pek sorun yaşamadım çünkü ROG gerçekten iyi bir soğutmaya sahip. Yani ben bu laptop almak pişmanlıktır lafının mantıksız bir genelleme olduğunu düşünüyorum çünkü ben cihazımdan memnunum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam bu kullanıcıdan kullanıcıya göre değişebilecek bir konu örneğin sürekli hareket halinde olan birisi kasa alsa rahatlıkla taşıyamaz ama laptop kullanıcısı taşıyabilir bir yandan masaüstü kullanıcısı PC'ye istediğini katabilirken laptop tarafında bu işler sınırlıdır ha bana kalırsa soracağımız tek bir soru var fazla mı seyahat ediyorum yoksa arada bir mi?

Geri
Yukarı