R5 1600 AF sistemi satıp RTX 3050'li laptop almak mantıklı mıdır?

Nicksiz42

Hectopat
Arkadaşlar, Ryzen 5 1600 AF, ROG STRIX 1660 Ti, 8x2 RAM, 500 GB SSD, BenQ Zowie XL2411k monitör özellikli masaüstümü sahibinden de öylesine 18 bin TL'ye ilana koymuştum. Beklediğimden çok fazla talepte bulunuldu. Şimdi sorum şu; ben bunu satıp yerine 15 bin TL'lik RTX 3050 Ti'lı laptop alıp elime de 3 bin TL kalsa nasıl olur? Sizce mantıklı mıdır? Açıklayıcı yorumlarınızı merak ediyorum, teşekkürler.
Moderatör yanlış görmüş sanırım 3050 değil 3050 Ti olacak.

Son düzenleme:
18 bin TL'ye satabiliyorsan arada kampanyalardan 3060'lı sistem denk getirilir o paraya. Monitör hariç. Bence o fiyata satılır fakat o fiyata laptop alınmaz. Neredeyse 2 haftada bir 3060'lı sistem denk geliyor o fiyatlarda. Onları kovalayın.

Not: o fiyata laptop alınmaz derken ihtiyaç varsa tabi ki alınır, fakat masaüstü amacınız varsa daha iyisi alınabilir.

Bence hiçbir türlü masaüstünün yerini tutmaz eğer sık gezen biri isen kesinlikle iyi bir tercih ama genelde evde kalıyosan masaüstü daha iyi tercih gibi ama yine de sana bağlı.

RTX 3050, 1660 Ti'ye göre güçsüz ama 3050 Ti ya da 3060 güzel olabilir hocam.
3050 Ti zaten hocam konuyu yayınlayan arkadaş yanlış görmüş sanırım.
18 bin TL'ye satabiliyorsan arada kampanyalardan 3060'lı sistem denk getirilir o paraya. Monitör hariç. Bence o fiyata satılır fakat o fiyata laptop alınmaz. Neredeyse 2 haftada bir 3060'lı sistem denk geliyor o fiyatlarda. Onları kovalayın.

Not: o fiyata laptop alınmaz derken ihtiyaç varsa tabi ki alınır, fakat masaüstü amacınız varsa daha iyisi alınabilir.
Hocam Monitör ile beraber satacağım 18K ya. Sizce ederi iyi mi?
Güzel bir laptopsa mantıklı. Çünkü yüksek watt'lı RTX 3050'ler 1660TI gücünde zaten.
En ucuz monster bulabildim 15K ya.

3050 Ti zaten hocam konuyu yayınlayan arkadaş yanlış görmüş sanırım.

Hocam Monitör ile beraber satacağım 18K ya. Sizce ederi iyi mi?

En ucuz monster bulabildim 15K ya.
18K'ya satıyorsan hemen 1 saat sonra sat bence hocam. Çok iyi fiyat vermişler. O kadar etmez o sistem bunu sizde biliyorsunuz. Düşünmeye bile gerek yok bence.

Geri
Yukarı