RTX 2060 laptop almak mantıklı mıdır?

Bütçe
8000tl

Mert Korkmaz26

Kilopat
Daha fazla  
  • RTX 2060.
  • i5 9300H.
  • 16 GB RAM.
Özellikleri yukarıda belirttiğim gibi olan laptopunu arkadaşım bana 8000TL karşılığında satmak istiyor. İşlemcisinin çok da iyi olmamasından dolayı bazı endişelerim var.
Yeni çıkmış AAA oyunları 1080p 60FPS düşük veya orta ayarlarda oynamayı planlıyorum. Bu laptopu alırsam beni kaç sene idare eder.
Diğer ki bir seçeneğim ise i5 4590 işlemcisi olan halihazırdaki masaüstü bilgisayarıma RX 6600 XT gibi bir ekran kartı ile güçlendirme yapmak.
Tavsiyeleriniz benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.

• RTX 2060.
  • i5 9300H.
  • 16 GB RAM.
Özellikleri yukarıda belirttiğim gibi olan laptopunu arkadaşım bana 8000TL karşılığında satmak istiyor. İşlemcisinin çok da iyi olmamasından dolayı bazı endişelerim var.
Yeni çıkmış AAA oyunları 1080p 60FPS düşük veya orta ayarlarda oynamayı planlıyorum. Bu laptopu alırsam beni kaç sene idare eder.
Diğer ki bir seçeneğim ise i5 4590 işlemcisi olan halihazırdaki masaüstü bilgisayarıma RX 6600 XT gibi bir ekran kartı ile güçlendirme yapmak.
i5 4590 ile 6600 XT kullanamazsınız.

Bence fiyat iyi. 2060 RTX de 1080p de oyunlar rahatlıkla acar. AAA oyunlar zor 60 FPS alırsın orta ayarında. NFS unbound, farcy 6, God of War, biraz zorlar laptopu, istediniz butun oyunları YouTube'dan Benchmark'ları izleyebilirsiniz.
Ama tavsiyem şu imkânın varsa masaüstü çıkarsanız daha rıaht edersiniz.
Alırsanız da ona güzelce bir temizlik ve termal macunu deriştirirsiniz. Laptoplarda bakım 6 ay da birçok önemlidir.

i5 4590 ile 6600 XT bence de kullanamazsın ve i5 9300H ile 2060 düşük grafikli oyunlarda darboğaz yapar gibi geliyor(Daha yüksek sistem isteyen oyunlarda sorun yok bu arada Forza Horizon 5 gibi). Aynı sorunu ben yaşıyorum i510300H ve GTX 1660 Ti kullanıyorum Valorant Dota 2 CS. GO gibi oyunlarda 120 FPS'in üstünü zor görüyorum. Aynı sıkıntıyı yaşayabilirsin.

• RTX 2060.
  • i5 9300H.
  • 16 GB RAM.

O laptop şu anki piyasaya göre bedava. Markası ne acaba?

• RTX 2060.
  • i5 9300H.
  • 16 GB RAM.
hocam o işlemciye o ekran kartı takılmaz masaüstünü yükseltecekseniz islemci i5 10400f ekran kartı 6600 xt uyar.

O laptop şu anki piyasaya göre bedava. Markası ne acaba?

Acer Nitro 5 Core i5 9300H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu laptoptu. RAM taktırmıştı arkadaşım 8 GB ekstra olarak.

Bence fiyat iyi. 2060 RTX de 1080p de oyunlar rahatlıkla acar. AAA oyunlar zor 60 FPS alırsın orta ayarında. NFS unbound, farcy 6, God of War, biraz zorlar laptopu, istediniz butun oyunları YouTube'dan Benchmark'ları izleyebilirsiniz.
Ama tavsiyem şu imkânın varsa masaüstü çıkarsanız daha rıaht edersiniz.
Alırsanız da ona güzelce bir temizlik ve termal macunu deriştirirsiniz. Laptoplarda bakım 6 ay da birçok önemlidir.

Elden Ring oynuyorum arkadaşımın laptopundan şu sıralar 1080p Low ayarlarda 30 FPS oluyor bazen. Benchmarklarda bu kadar düşük vermiyor FPS'i sanırım bakım yaptırmam gerekecek.

i5 4590 ile 6600 XT kullanamazsınız.

Ekran kartı değişimi ile beraber anakart, işlemci ve RAM de değiştirmem gerekiyor çok pahalıya geldiğinden sanırım laptopu satın almak daha mantıklı.

Teşekkürler hocalarım yardımlarınız için.

Acer Nitro 5 Core i5 9300H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu laptoptu. RAM taktırmıştı arkadaşım 8 GB ekstra olarak.

Elden Ring oynuyorum arkadaşımın laptopundan şu sıralar 1080p Low ayarlarda 30 FPS oluyor bazen. Benchmarklarda bu kadar düşük vermiyor FPS'i sanırım bakım yaptırmam gerekecek.

Ekran kartı değişimi ile beraber anakart, işlemci ve RAM de değiştirmem gerekiyor çok pahalıya geldiğinden sanırım laptopu satın almak daha mantıklı.

Teşekkürler hocalarım yardımlarınız için.

Dost ekstra RAM da takmış ee daha ne olsun. Ballı gaymak olmuş. Dediğim gibi fiyat şu an bedava.

Yeni konular

Geri
Yukarı