Laptop arızalı ekran kartının yenisi ile değişimi

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın ekran kartına overclok yapmıştım ve bir süre sonra 20 kere falan mavi ekran aldım. En son mavi ekran aldıktan sonra bilgisayarı açtım ve bellek hızlarının +9999 MHZ olduğunu gördüm (normal bellek hızı 900 MHZ ). Ardından bilgisayar tekrar mavi ekran verdi ve kapandı. Tekrar açıp bellekleri eski hızına getirdiğimde oyunlarda FPS düşüşü söz konusuydu.

Overclock işlemini geri aldığım için oluşan bir performans düşüşü değil, overclok ile zaten 5 FPS fayda sağlıyordum fakat 15 FPS civarı bir düşme yaşadım. Herhangi bir oyuna girince oyunda LAG varmış gibi kasıyor, haritanın uzak kısımları birbirine giriyor, ya da uzak kısımların belli tarafları siyah gözüküyor ve en kötüsü de kaplamalar VS. geç yükleniyor. Umarım sorunu tam anlatabildim. Kart büyük ihtimal bozuldu, kartımı yenisi ile değiştirebilir miyim? Eğer değiştirme gibi bir fırsatım varsa ne kadar tutar. Kartımı aynı model kartla değiştirtmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı