Çözüldü Laptop arızası hangi donanımında olabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Papyrus

Hectopat
Yer
Karaaltan
Daha fazla  
Meslek
İstiyor: Bilgisayar mühendisi
Selamun aleyküm. Laptopum 3 sene önce bozulmuştu. Hatasıda şuydu: Başlatıyorum, ilk başta anakart bilgisi yeri gelir ya işte oradan devam ediyor Windows başlatılıyor diyor 0.5 saniye mavi ekran gelip tekrar anakart bilgisi yerine geliyor. Sonra bu olay tekrar tekrar sürüyor. Sistem onarmaya girdim seçenekler gelmiyor. Güvenli modda açıyorum yine mavi ekran verip yeniden başlıyor. Format atmaya karar verdim. Format atma yerine geliyorum klavyeyi dili Türkçe seçiyorum ileri deyip kuruluma başla diyorum kurulum başlatılıyor deyip kalıyor. Harddiskte sorun olduğunu düşünüyorum. Ve en son şunu söyleyip cevaplarınızı bekliyor olacağım. Laptop bozulduğundan beridir çantasından çıkmadı yani 3 yıldır çalışmadı.

Çözüm
Ben olsaydım söyle yapardım.
1)Hdd yi söker başka bilgisayara harici olarak bağlar biçimlendirirdim. crystaldiskmark info adlı programlara hdd sağlam mı bi bakardım. Sonra tekrar sistem yüklemeyi denerdim.

2)Ram 2 tane ise 1 tanesini sökün tekrar deneyin. Olmadı ram in yerini değiştirin tekrar olmadı. Öteki ram ile aynı işlemi tekrar denerdim.

3)Laptop içini açın. Tüm bağlantıları kontrol edin. hdd nin küçük bir kablosu var onda herhangi bir ezilme var mı yada sıkışma izi var mı kontrol edin.

Bence hdd de bad sektör var. İlk önce ilk adımı düzgünce yapın. Mümkünse yavaş biçimlendirme yapın. Uzun sürer fakat hdd kendine gelir.
Ben olsaydım söyle yapardım.
1)Hdd yi söker başka bilgisayara harici olarak bağlar biçimlendirirdim. crystaldiskmark info adlı programlara hdd sağlam mı bi bakardım. Sonra tekrar sistem yüklemeyi denerdim.

2)Ram 2 tane ise 1 tanesini sökün tekrar deneyin. Olmadı ram in yerini değiştirin tekrar olmadı. Öteki ram ile aynı işlemi tekrar denerdim.

3)Laptop içini açın. Tüm bağlantıları kontrol edin. hdd nin küçük bir kablosu var onda herhangi bir ezilme var mı yada sıkışma izi var mı kontrol edin.

Bence hdd de bad sektör var. İlk önce ilk adımı düzgünce yapın. Mümkünse yavaş biçimlendirme yapın. Uzun sürer fakat hdd kendine gelir.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı