Laptop arka kapağını sökmek tehlikeli mi?

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar bende 5-6 senelik bir laptop varda oyunlarda çabuk ısınıyordu ve FPS düşmesi oluyordu sürekli. Laptopun arkasını söküp fanları temizlemek istiyorum ama yanlış bir şey yaparım diye de denemiyorum. YouTube'da birkaç video izlemiştim ama onların laptop arkası farklı olduğu için ben arkasını açamamıştım.
Benim laptop bu:

F4AF33B3-F944-426E-8AF0-D225F1AE914C.jpeg

AF28D391-1DA1-4586-BFC6-618022DADB82.jpeg

Size sorum laptop arkasını açmak tehlikeli mi? Ve arkasını açacaksam bir şeyi bozmadan nasıl fanları temizlerim?

Bilgisayarcıya götürmeden önce bilgisayardan DxDiag'dan vs PC içindeki parçaların ssini falan alın içinden bir şey eksilmesin
NOT: Başıma geldiğinden biliyorum
Hocam benim en çok merak ettiğim nokta ise, bazı sözde 'bilgisayarcıların' arakladığı parçaların yerine ne koydukları.

Bilgisayar o parça olmadan mı çalışıyor yoksa yerine eski dandik bir parça mı koyuyorlar?

Bilgisayarcıya götürmeden önce bilgisayardan DxDiag'dan vs PC içindeki parçaların ssini falan alın içinden bir şey eksilmesin.
Not: Başıma geldiğinden biliyorum.

Hocam teşekkürler. Oranın fotoğrafını çekerim ama zaten PC'yi bilgisayarcıya götürdüğümde bende izlemek istiyorum. Yani parça araklamasın diye içim rahat etmez yoksa 😅

Hocam benim en çok merak ettiğim nokta ise, bazı sözde 'bilgisayarcıların' arakladığı parçaların yerine ne koydukları.

Bilgisayar o parça olmadan mı çalışıyor yoksa yerine eski dandik bir parça mı koyuyorlar?
Hocam mesela çift RAM oluyor bir tanesini alıyorlar diğeri kalıyor.

Hocam az önce internetten baktımda 5 TL'ye ve daha ucuza termal macunlar var.

EA0093A8-A0BA-40F1-8F35-7F0DEFC5D8D2.png

Mesela bilgisayarcıya götürsem ve bunun gibi ucuz olanları kullansa yine de ısınma sorunu geçer mi?

Hocam sizin dediğiniz şey çok rahat anlaşılır bence masaüstünden bilgisayar>sağ tık>özellikler deyince orada kaç GB RAM olduğu yazıyor. Siz bilgisayarcının sizden arakladığı parçayı geri alabildinizmi bari?
Hocam benim RAM imi araklamadılar modem girişinin kablosunu araklamışlar. Kesip atmışlar kabloyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı