Laptop batarya ömrü nasıl korunur?

Baalberith

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.

Dün Monster Laptop'ım elime ulaştı, bugün testlerini ve kontrollerini yaptım. Bilgisayarımı üniversite sınavına girene kadar, 4 ay muhafaza etmek istiyorum. Kutusuna koyup temiz bir yere kaldıracağım. Ancak batarya ömrünü en iyi nasıl korurum bilmiyorum.

Monster müşteri hizmetlerine danıştım ve pili sonuna kadar bitirip öyle kaldırmamı söyledi, şok oldum. Çünkü bunun zararlı olduğunu sanıyorum. Pili bitirip kaldırmaktansa bilgisayarı kullanmaya devam etmek daha sağlıklı olur resmen. Sizce ne yapmalıyım?

Merhabalar.

Dün Monster Laptop'ım elime ulaştı, bugün testlerini ve kontrollerini yaptım. Bilgisayarımı üniversite sınavına girene kadar, 4 ay muhafaza etmek istiyorum. Kutusuna koyup temiz bir yere kaldıracağım. Ancak batarya ömrünü en iyi nasıl korurum bilmiyorum.

Monster müşteri hizmetlerine danıştım ve pili sonuna kadar bitirip öyle kaldırmamı söyledi, şok oldum. Çünkü bunun zararlı olduğunu sanıyorum. Pili bitirip kaldırmaktansa bilgisayarı kullanmaya devam etmek daha sağlıklı olur resmen. Sizce ne yapmalıyım?
Pilin teknolojisi ne?

Hocam forumda bilgili arkadaşların dediğini diyeceğim size. Haftada bir açın pili bitirin şarj edin bir miktar rutin olarak yapılması gerekiyor.

Hmm hocam göründüğü kadarıyla baya bilginiz var bu konuda bize 2 pil türünün nasıl kulanılması gerektiğini. Farklarını vs. anlatma şansınız var mı acaba ?
Li-Ion piller tamamen bitmeden şarj edilmeli. Eğer sıfıra indirirsen, şoklamak gerekebiliyor.
Li-Polymer bataryalarda ise, üreticinin vermiş olduğu şarj cihazını kullanmak önemlidir. Aşırı ısınmaya da gelemezler. Şarj esnasında cihazı kullanmamak gerekir. Li-Ion gibi kullanmak senin yararına olur bence.

Li-Polymer teknolojili pil sadece telefonumda mevcut yeterli bilgiye sahip değilim fazla araştırmadım. İstersen rehber yazabilirim, ilk makalem olur ne dersin?

Yeni konular

Geri
Yukarı