Laptop Boştayken Bile Fan Çalışıyor

carlosrend

Femtopat
Daha fazla  
Kullandığım laptopu servise yolladığım için eski laptopumu kullanmak zorunda kaldım dün. Laptopu açtığımda aşırı fan sesi vardı boşta bile. Uzun zamandır kullanmadığım için olmuştur diye düşünerek termal macun değişimi yaptım ve format attım. Kullanmaya başladığımda sorun yoktu 40-50 dk normaldi ama sonradan fan ses yapmaya başladı tekrar. Windows Defender arka planda çalışıyordu, onu da kapattım ama işe yaramadı. Sizce ne yapmalıyım?
CPU kullanımı %4, RAM kullanımı %38 şu an ve hala sesli çalışıyor.

Kullandığım laptopu servise yolladığım için eski laptopumu kullanmak zorunda kaldım dün. Laptopu açtığımda aşırı fan sesi vardı boşta bile. Uzun zamandır kullanmadığım için olmuştur diye düşünerek termal macun değişimi yaptım ve format attım. Kullanmaya başladığımda sorun yoktu 40-50 dk normaldi ama sonradan fan ses yapmaya başladı tekrar. Windows Defender arka planda çalışıyordu, onu da kapattım ama işe yaramadı. Sizce ne yapmalıyım?
CPU kullanımı %4, RAM kullanımı %38 şu an ve hala sesli çalışıyor.

Fanları temizle ve hafif bir Linux kur.

Fanları temizledim hafifte olsa etkisi oldu ses azaldı.

Değerler normal görünüyor hocam fanları temizledim seste biraz azalma oldu ama hala var çok hafif.
Ses göreceli bir durum. Benim bilgisayarda da 60 derece olunca çıkan ses beni rahatsız ediyor. Yükteki fan sesi ile boştaki fan sesi farklı mı?

Değerler normal görünüyor hocam fanları temizledim seste biraz azalma oldu ama hala var çok hafif.

Onlar dışında bilgisayarına Windows nurdilite kurabilirsin ya da Linux kurabilirsin hafif olduğundan ses çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı