Laptop bozulacak korkusu

yukionii

Picopat
Daha fazla  
Biraz garip gelebilir size ama laptopumla alakalı kötü bir anımdan sonra sürekli bozulacağına dair korku var içimde. Herhangi bir hasar almadı ama bende sanırım şok etkisi bıraktı.
İnternet üzerinden sınava girerken sorulardan çok laptop acaba bir anda bozulup kapanır mı heyecanından ellerim titriyor. Böyle bir şey olursa bir daha tekrarı yok, dersten kalırım diye düşünmekten sorulara odaklanamıyorum.
Bunu nasıl yenebilirim?

Kaygı bozukluğunuz olduğunu düşünüyorum. Yaşınız küçüktür yüksek ihtimalle, bende de vardı ama benim ki Metin2'de doğru kalkanları taktım mı şeklindeydi. Küçük yaşlarda böyle küçük sorunlarla baş gösterdiği için önemsenmez ama zaman geçtikçe kaygı boyutunuz artacak. Farklı konularda baş gösterecek. Belki sosyal fobi belki de okb tarzı bir psikolojik sorunla karşılaşacaksınız. Size tavsiyem ailenizle görüşüp psikoloğa gitmeniz.
19 yaşındayım.
Korkmanıza gerek yok. Cihaza iyi bakınca zaten ömrü uzun oluyor. 9 yıldır aynı laptopu kullanıyorum. Yıllardır gözüm gibi bakıyorum. Şu sıralar RAM ile alakalı mavi ekranlar yesem de gidiyoruz bir şekilde. Her şeyin bir sonu var. Bunu kabullenerek kullanacaksınız cihazlarınızı. Ha bu sonun ne zaman geleceği sizin elinizde. Kötü bakarsan hemen gelir, iyi bakarsan yıllar sonra gelir. :)
Dün laptopu şarja takarken prizde ışık patladı ses geldi sonra windows simgeleri bir iki defa yanıp söndü ve gerildim daha çok. Burda benim hatam var mı mesela? Ben de gözüm gibi bakıyorum ama bazen kontrol dışı şeyler olabiliyor işte :( .

Biraz garip gelebilir size ama laptopumla alakalı kötü bir anımdan sonra sürekli bozulacağına dair korku var içimde. Herhangi bir hasar almadı ama bende sanırım şok etkisi bıraktı.
İnternet üzerinden sınava girerken sorulardan çok laptop acaba bir anda bozulup kapanır mı heyecanından ellerim titriyor. Böyle bir şey olursa bir daha tekrarı yok, dersten kalırım diye düşünmekten sorulara odaklanamıyorum.
Bunu nasıl yenebilirim?
Bilgisayarda sıkıntı yoksa bozulmaz merak etme.

19 yaşındayım.

Dün laptopu şarja takarken prizde ışık patladı ses geldi sonra Windows simgeleri bir iki defa yanıp söndü ve gerildim daha çok. Burada benim hatam var mı mesela? Ben de gözüm gibi bakıyorum ama bazen kontrol dışı şeyler olabiliyor işte :( .

Travma yaşamışsın ve tahminimce ilerleyen vakitlerde farklı konularda nüksedecek. İşte o zaman yardım almak zorundasın erken yardım alırsan hastalık oluşmadan kökten halledersin.

Laptop şarjını tam doldurun sınav sırasında şarjda kalsın bakımları da yapıldı ise bozulma veya kapanma ihtimali yok denecek kadar az hadi masaüstü olsa elektrik gidebilir ama laptop da öyle bir olay da yok rahatlayın bence :)

Travma yaşamışsın ve tahminimce ilerleyen vakitlerde farklı konularda nüksedecek. İşte o zaman yardım almak zorundasın erken yardım alırsan hastalık oluşmadan kökten halledersin.
Bana kalsa bende beyin tümörü olduğundan şüpheliyim, ciddi konuşuyorum.
Geçen sene 2 saniyelik bir bayılma yaşadım ve düşüp hafifçe kafamı tahta yere vurdum. Sabah uyandığım an yataktan kalktığım için oldu deyip geçiştirdi ailem.
Son 2 aydır yazarken bazen kelimeleri yanlış yazıyorum, okurken bazı kelimeleri atlıyorum. Konuşurken bazen tıkanıyorum. Bazen kafamın sol tarafının üst kısmında sanki tornavida ile delinircesine şiddetli bir ağrı vuruyor.
Anneme anlattığımda ise abarttığımı ve bunların herkeste olabileceğini söylüyor. Baş ağrılarımın sebebinin 20lik dişlerim olduğunu söylüyor. Kardeşim de ben de bunları yaşıyorum ama sen gibi abartmıyorum diyor. Sonuç olarak doktora da götürmüyorlar.

Kardeşim bu dediklerin sürekli mi oluyor?
Sürekli değilse hangi aktivitelerde başınıza geliyor?
Hayır sürekli değil, bazen dümdüz konuşabiliyorum. Başıma vuran ince sızı en az ayda bir defa uğruyor. Özellikle gece çalıştığımda okuma konusunda sıkıntı çekiyorum. Kitap okurken aynı sayfayı anlamadığım için 3 defa filan okuduğum oluyor. Bayılma konusuna gelirsek de ben dinç ve kuvvetli yapıda biriyim o yüzden bayılacağım aklımın ucundan geçmezdi, ilk ve tek bayılışım geçen seneydi.
Ek olarak son 2 aydır bu kadar dikkat çekici bir hal aldı bu olaylar. Geçen ay anksiyete atağı yaşadım, titreme ve anlık ağlama olarak baş gösterdi. Bu durumdan sonra nadiren vücudumda tik olmaya başladı, tik mi bilmiyorum ama örnek vermem gerekirse mesela bir keresinde telefonda bir şeye sağ elimin işaret parmağıyla basarken parmağım 3 defa ekrana bastı hızlı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı