Laptop çok ısınıyor

Merhaba laptopum oyun oynarken 98 dereceye çıkıyor ne yapabilirim?
Laptop biraz normaldir ama 98 derece çok fazla gibi oynadığınız grafik kalitesini bilgisayarı çok zorlamayacak şekilde ayarlayın aynı şekilde soğutucu ve termal macun değişimi yapmalısınız.

Aynı sorun bende de vardı. İyi bir termal macun ve fan temizliğiyle hallettim Termal macun çok önemli özellikle iyi bir ürün çok fark ettiriyor. Ben Wipaste aldım amazon.com.tr’den. Şimd en fazla 50 - 60 derecelerde sıcaklık. Hızı bile etkiliyormuş.

Son düzenleme:
Toz temizliği yapabilirsiniz.
Macun yenilemesi yapabilirsiniz.
Bilgisayarınızın altına bir soğutucu alabilirsiniz.

Düzenli olarak yapıyorum. Soğutucum var.

Aynı sorun bende de vardı. İyi bir termal macun ve fan temizliğiyle hallettim termal macun çok önemli özellikle iyi bir ürün çok fark etiriyor. Ben wipaste aldım amazon.com.tr’den. Şimd en fazla 50 - 60 derecelerde sıcaklık. Hızı bile etkiliyormuş.

Ben ucuzlardan alıyorumdum ama senin önerini deneyeceğim çok sağ ol.

Laptop biraz normaldir ama 98 derece çok fazla gibi oynadığınız grafik kalitesini bilgisayarı çok zorlamayacak şekilde ayarlayın aynı şekilde soğutucu ve termal macun değişimi yapmalısınız.

PUBG en düşük ayarlarda 30FPS alıyorum ve 98 dereceye çıkıyor. Hepsini yapıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ekstra soğutucu alabilirsiniz ki almanız şart.

Videodakileri yapmıştım ve soğutucumda var. Ama sorun yine devam ediyor oyun oynamaktan soğudum.

Vallahi ucuzlardan kullanmamak gerek. Ben biraz araştırdım ucuzlar elektriği iletebiliyor. Taşarsa anakarta kısa devre yapabilir. Ayrıca fanla işlemci arasına bir madde koyuyoruz sonuçta ısıyı iyi iletmezse bir anlamı olmuyor. WMK değerleri var yükseldikçe kalite artıyor.

Son düzenleme:
Vallahi ucuzlardan kullanmamak gerek. Ben biraz araştırdım ucuzlar elektriği iletebiliyor. Taşarsa anakarta kısa devre yapabilir. Ayrıca fanla işlemci arasına bir madde koyuyoruz sonuçta ısıyı iyi iletmezse bir anlamı olmuyor. WMK değerleri var yükseldikçe kalite artıyor.

Şimdi araştırdım Arctic MX4 diye bir termal macun gördüm. Testleri çok iyi alacağım yarın. Arctic MX4'ün VMK değeri 8.5 izlediğim videolarda 15 derece fark ettiriyor termal macun gerçekten önemliymiş.

Evet çok iyi bir macun. Youtube’da ben de izledim testlerini. Ama hiç denemedim. Alıp denediğinde sonuçlarını paylaşabilirsen eğer gerçekten o kadar etkili mi görmüş oluruz. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı