Laptop çok ısınıyor

Akyazılı54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Öncelikle yaklaşık 2 yıl önce aldığım Lenovo Ideapad 320 15ast laptobumun şu anki özellikleri:
AMD A9420=3.0 GHz.
Radeon R5 =Radeon 530.
4 GB RAM'li bir laptop.
Buna her türlü oyunu minimum 8 GB'lik oyunları kassa dahi açmıştım son zamanlarda artık tökezlediğini fark ettim örnek ETS 2 oynarken 2 dk içerisinde CPU alev alacak gibi yanıyor laptop tutulmayacak kadar ısınıyor dolayısıyla sistem yükseltmek istedim.
Asıl konum.
1-) SSD Plus SATA 3.0 480GB Solid state Drive.
2-) Crucial 8 GB RAM DDR4.
Bunları alacağım sizce bilgisayar rahatlar mı?
Fikirlerinize muhtacım şimdiden teşekkürler :)

Yaz aylarına geldiğimiz için ısınıyor olabilir. Benim laptopum da son bir haftadır önceki haline göre daha çok ısınıyor. Yine de cihazın içini temizleyebilir ve termal macun değişimi yapabilirsin. Kaliteli bir termal macun 5-10 derece soğutabilir sistemini.
Radeon 530 başımızın belası galiba. bizimki de bundan ve aşırı ısınıyor
Ekran kartının değil de işlemcinin ısınmadığından emin misiniz?

Arkadaşlar merhaba;
Öncelikle yaklaşık 2 yıl önce aldığım Lenovo Ideapad 320 15ast laptobumun şu anki özellikleri:
AMD A9420=3.0 GHz.
Radeon R5 =Radeon 530.
4 GB RAM'li bir laptop.
Buna her türlü oyunu minimum 8 GB'lik oyunları kassa dahi açmıştım son zamanlarda artık tökezlediğini fark ettim örnek ETS 2 oynarken 2 dk içerisinde CPU alev alacak gibi yanıyor laptop tutulmayacak kadar ısınıyor dolayısıyla sistem yükseltmek istedim.
Asıl konum.
1-) SSD Plus SATA 3.0 480GB Solid state Drive.
2-) Crucial 8 GB RAM DDR4.
Bunları alacağım sizce bilgisayar rahatlar mı?
Fikirlerinize muhtacım şimdiden teşekkürler :)
Cihazın dışardan sıcak olması önemli değil. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakın. 80 derecenin altındaysa sorun olmaz.

Dediğiniz yükseltmeler ile sistem hız ve performans olarak rahatlar ama ısınma sorunu varsa bunu düzelteceğini sanmam.

Cihazın dışardan sıcak olması önemli değil. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakın. 80 derecenin altındaysa sorun olmaz.

Dediğiniz yükseltmeler ile sistem hız ve performans olarak rahatlar ama ısınma sorunu varsa bunu düzelteceğini sanmam.
hocam programı hemen deneyip sonuçları ileticem
laptop ilk açışlarda fan yüksek sesle çalışıyor bir yere sürtüyor heralde ancak ya power tuşuna basılı tutarak kapatınca duruyor yada ufak bi vurunca kesiliyor ses anlamadım ya
Temizlik ve termal macun yenilemeyi unutma.
GTA 5 oynarsın.
hocam dediğiniz gibi gta5 açıyordu ilk zamanlar hakkını veriyordu 25-30 fps veriyordu bazen 40 görüyordu ama bayadır fan temizlik hiç bakmadım macun deseniz yeni dank etti kafama yenilemek şart diye şimdilik 5-10 gr alıp sürerim ayrıca bu fan olsun işlemcinin üzerindeki o demiri su altına tutuyorlar ya yapıcam onuda inşallah gta5 amacım ya korkun yok deil hani elimde kalır laptop diye karantinadada açık yer yok youtube da adamlar elinizi korkak alıştırmayın diyo karışık ya
Radeon 530 başımızın belası galiba. bizimki de bundan ve aşırı ısınıyor
hocam radeon r5 radeon 530 ikiside ayrı cpu mu anlamadımda
aida 64 programından ikisininde özelliklerine baktım biri 80mb diğeri 2gb yazıyor fark nedir sizce
ayrı ayrı kullanabiliyormuyum
hangi daha iyi fikriniz nedir?

Son düzenleme:
hocam programı hemen deneyip sonuçları ileticem
laptop ilk açışlarda fan yüksek sesle çalışıyor bir yere sürtüyor heralde ancak ya power tuşuna basılı tutarak kapatınca duruyor yada ufak bi vurunca kesiliyor ses anlamadım ya

hocam dediğiniz gibi gta5 açıyordu ilk zamanlar hakkını veriyordu 25-30 fps veriyordu bazen 40 görüyordu ama bayadır fan temizlik hiç bakmadım macun deseniz yeni dank etti kafama yenilemek şart diye şimdilik 5-10 gr alıp sürerim ayrıca bu fan olsun işlemcinin üzerindeki o demiri su altına tutuyorlar ya yapıcam onuda inşallah gta5 amacım ya korkun yok deil hani elimde kalır laptop diye karantinadada açık yer yok youtube da adamlar elinizi korkak alıştırmayın diyo karışık ya

hocam radeon r5 radeon 530 ikiside ayrı cpu mu anlamadımda
aida 64 programından ikisininde özelliklerine baktım biri 80mb diğeri 2gb yazıyor fark nedir sizce
ayrı ayrı kullanabiliyormuyum
hangi daha iyi fikriniz nedir?
R5 grafik birimi işlemci ile bütünleşik bir grafik birimi. Radeon 530 ise harici bir ekran kartı. Doğal olarak Radeon 530 daha güçlüdür.

Geri
Yukarı