Laptop donma sonrası Windows açılmıyor

Melih2626

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar dün Youtube’dan video izlerken bilgisayar dondu. Yaklaşık olarak 10 dakika bekledim donuk bir şekilde kaldı. Sonra bilgisayarı kapatma tuşuna basılı tutarak kapattım. Açtığımda ise bilgisayar onarıma hazırlanıyor diye siyah bir ekran çıktı. Ardından onarım yapılamadı diye bir hata aldım. Resimlerde de gördüğünüz üzere format haricinde bütün yolları denedim ancak hata veriyor. Güvenli moda girmiyor. Bugün sabah tekrar açayım dedim. Onarılma yazısı bu sefer çıkmadı ama yaklaşık 10 dakika sonra çizgili bir ekran karşıma çıktı. Enter’a basınca geri gitti. Ekranda bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü BIOS ve kurtarma menüsünde sorunsuz çalışıyor. Format atmadan önce önerebileceğiniz bir şey var mı?

12479759-7C66-489E-BD52-480F99E9433D.jpeg
CC0D62C8-EF1A-4FA5-A626-400E532E9A8C.jpeg
AE3B8054-9313-42AF-81A2-FA71E0FCB142.jpeg

Güncel

Son düzenleme:
Bilgisayarınız çökmüş. Format ISO dosyası ile onarmayı deneyin olmazsa yeniden format atayın deneyin. Önemli dosyalarınız varsa özel ISO dosyaları var Windows gibi USB boot edip onla da kurtarabilirsiniz.

Windows 10 ISO dosyasını Rufus ile USB belleğe yazdırın. Sistemi USB'den Boot edin. Kurulum ekranı geldiğinde Shift+F10 ile komut penceresine gelin ve aşağıdaki komutları uygulayın.

Kod:
diskpart
list disk

Gelen ekrandan sistem diskinizi tespit edin ve atanmış harfi aklınızda tutun (örneğin D: )
Kod:
chkdsk D: /f

Uygulayın ve tamamlandıktan sonra sistemi normal şekilde yeniden başlatın.

Bilgisayarınız çökmüş. Format ISO dosyası ile onarmayı deneyin olmazsa yeniden format atayın deneyin. Önemli dosyalarınız varsa özel ISO dosyaları var Windows gibi USB boot edip onla da kurtarabilirsiniz.
Tamamdır çok teşekkür ediyorum. Elimde başka pc olmadığı için arkadaşımın bilgisayarından pazar günü yükleyip deneyeceğim. Sonucu bildiririm
Windows 10 ISO dosyasını Rufus ile USB belleğe yazdırın. Sistemi USB'den Boot edin. Kurulum ekranı geldiğinde Shift+F10 ile komut penceresine gelin ve aşağıdaki komutları uygulayın.

Kod:
diskpart
list disk

Gelen ekrandan sistem diskinizi tespit edin ve atanmış harfi aklınızda tutun (örneğin D: )
Kod:
chkdsk D: /f

Uygulayın ve tamamlandıktan sonra sistemi normal şekilde yeniden başlatın.
Elimde başka pc olmadığı için arkadaşımın bilgisayarından pazar günü yükleyip deneyeceğim. Sonucu bildiririm. Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı