Laptop ekran kartı değişimi nasıl yapılır?

majesteleri55

Kilopat
Daha fazla  
HP 15-BS019NT marka laptop sahibiyim laptopumun ekran kartı değişir mi acaba?
Sistem özellikleri: Core i5 7200U 2.5GHz işlemci, 4 GB RAM, AMD Radeon 520 ekran kartı.
CS:GO oynuyorum son zamanlarda FPS düşüşü ve droplar mevcut eskiden 110 FPS sabit alıyordum şu an 70 80 arada 30 40 FPS'e düşüyor ve çok can sıkıcı konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarlar gibi kesin bilgileri bulmak zor. Değişebilse bile, maddi açıdan pek mantıklı bir adım olmuyor genelde. Bulunabilirlik konusu da ayrı bir sorun, teknoloji marketlerinden kolayca elde edilebilecek bir şey değil. İkinci el veya yurt dışı sitelerde vakit, para ve emek harcamanız gerekiyor. Besleme konusunda bir sorun yaşama ihtimaliniz de bir kenarda durur.

Ani FPS düşüşleri için ısı ve sistemi kullanan uygulamalara bakmanızı öneririm. Muhtemelen CPU'ya ek yük bindiren bir şeyler vardır. Oyun modunuz bile bu durumu etkiler. Ne kadar çok oyunca olursa, o kadar çok işlemci gücü ister. U serisi işlemciler bu konularda hassas maalesef.

HP 15-BS019NT marka laptop sahibiyim laptopumun ekran kartı değişir mi acaba?
Sistem özellikleri: Core i5 7200U 2.5GHz işlemci, 4 GB RAM, AMD Radeon 520 ekran kartı.
CS:GO oynuyorum son zamanlarda FPS düşüşü ve droplar mevcut eskiden 110 FPS sabit alıyordum şu an 70 80 arada 30 40 FPS'e düşüyor ve çok can sıkıcı konu hakkında bilgi almak istiyorum.
İ5 6200U işlemci, 8GB RAM, GT 940M ekran kartı ile Dust2 haritasında sabit 60+ FPS oynuyorum. Arkadaşların dediği gibi düşüş sırasında GPU, CPU sıcaklıklarına bakmanı öneririm. Yüksek ihtimalle ısınmadan dolayı sistemde drop yiyorsun. Düşük bir ihtimal ile HDD kullanıyorsan ondan dolayı da Drop yiyor olabilirsin.

Bu konuyla ilgili benzer bir durum arkadasim da yasamisti. Kendisine acip temizlemesini ve macunu yenilemesini onerdim. Bana geri donusunde cok mutluydu. Fandan topak seklinde toz ciktigi macunun tas gibi sertlestigini bunlari kaldirinca eskisi gibi rahat oynayabildigini belirtti. Size de onerim aynisini yapin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı