Laptop ekranı çizildi

cagdas12

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 3 hafta önce aldığım laptopumun ekranı çizildi 1mm teşhir üründü bayağı ucuza geldiği için almıştım nasıl olduğunu bilmiyorum sizce garantiye götürmeli miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-14-16-26-52-303_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-03-14-16-26-52-303_com.miui.gallery.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 126
1-) Bu bana hiç çizik gibi gelmedi, herhangi bir leke veya toz olma olasılığı daha yüksek.
2-) Garanti kapsamına çizikler girmez.
Kısacası ekranı mikrofiber bir bez ile dikkatlice sildikten sonra tekrar kontrol edin.

Ekran kapalıyken de orada iz belli oluyor mu? Eğer olmuyorsa sorun camda değil de piksellerde, yani ölü piksellerde olabilir. Eğer ölü piksel varsa garantiye göndermenizde fayda var. Ölü piksel testi yapın eğer ekran kapalıyken iz belli olmuyorsa. Ancak ekran kapalıyken de iz belli oluyorsa ön camdadır büyük ihtimalle.

Bana ölü pixel olabilir gibi geldi. Test yapmanızı öneririm.

Ekran kapalıyken de orada iz belli oluyor mu? Eğer olmuyorsa sorun camda değil de piksellerde, yani ölü piksellerde olabilir. Eğer ölü piksel varsa garantiye göndermenizde fayda var. Ölü piksel testi yapın eğer ekran kapalıyken iz belli olmuyorsa. Ancak ekran kapalıyken de iz belli oluyorsa ön camdadır büyük ihtimalle.
Ekran kapalıyken de gözüküyor ölü piksel değil

Ekran kapalıyken de gözüküyor ölü piksel değil
Anladım. O zaman hala bunun bir leke/toz olduğunu düşünmekteyim. Çünkü çizik olsa bile beyaz bir arka planda siyah gözükecek kadar kötü bir çizik gibi durmuyor. Elinize takılıyor mu o kısım? (Yani herhangi bir madde yapışmış olabilir, veya gerçekten çizilmiş olabilir.)

Geri
Yukarı