Laptop ekranında ışık sızması oluyor

tayfuncimen

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Laptopımı 1 ay önce edindim. Aldığımdan beri alt kısımlarda ışık sızması var ekranında çok değil ama sadece film izlerken alttaki siyah boşlukta göze batıyor. Garanti kabul eder mi? Şansımı denemeli miyim? Monitörlerimde çok daha fazlası vardı değiştirmişlerdi zamanında. Bunu da öyle yapmalı mıyım? Yoksa kabullenip herhangi bir sorunla karşılaşmamak için o süreçte kurcalamayayım mı?

Selam,

Laptopımı 1 ay önce edindim. Aldığımdan beri alt kısımlarda ışık sızması var ekranında çok değil ama sadece film izlerken alttaki siyah boşlukta göze batıyor. Garanti kabul eder mi? Şansımı denemeli miyim? Monitörlerimde çok daha fazlası vardı değiştirmişlerdi zamanında. Bunu da öyle yapmalı mıyım? Yoksa kabullenip herhangi bir sorunla karşılaşmamak için o süreçte kurcalamayayım mı?

Şansını dene.

Sıfır sızmalı ya da komple tamir edileceğini bilsem göndereyim de. Yenisi de aynı olabilir tamir etmezler diyorsanız vaz geçeceğim.

Bende 1 tane ölü pixel vardır ve laptop'um çok pahalıydı ben iade ettim, anında kabul ettiler. Aynısını yine aldım bu seferde sol üst köşede ışık sızması vardı.

Ekranın bezel'ini kaldırıp oraya bir ayar çektim ve küçük bir kağıt sıkıştırdım.
Şimdi yok denecek kadar az. Ama önceden çok dikkatimi çekiyordu. Şimdi süper oldu.

Sorumluluk kabul etmem, ama illa çözüm arıyorsan deneyebilirsin.

ASUS servisi normal kabul ediyor. Mail attılar normalmiş işiniz düşmesin rezil rüsva ediyorlar. Tüketici hakları, şikayetvara falan yazacağım iade almazsalarda yapacak bir şey yok Allah'dan bulsunlar.

Geri
Yukarı