Laptop ekranında ışık sızması oluyor

ASUS servisi normal kabul ediyor. Mail attılar normalmiş işiniz düşmesin rezil rüsva ediyorlar.

Normal diye bişey olmaz, eğer gerçekten rahatsız ediciyse tüketici hakem heyetine başvur.

Onlar kendi çıkarlarına göre herşeye normal diyecekler ölü pixel'e de 2 tane yanyana yada 5 tane bilemem ne gibi safsatalar söylüyorlar. Tek işi görüntü göstermek olan bir ekran düzgün göstermiyorsa bu kusurlu üründür.

66.000TL ye kadar Tüketici hakemn heyeti bakıyor e devletten oturduğun yerden belgeleri yükleyip sonucu bekleyebilirsin. Bu esnada da bilgisayarı çatır çatır kullan.

Sonuç gelirse gönderirsin iadeye.
Hakkını arayıp aramamak senin elinde.

Normal diye bir şey olmaz, eğer gerçekten rahatsız ediciyse tüketici hakem heyetine başvur.

Onlar kendi çıkarlarına göre her şeye normal diyecekler ölü Pixel'e de 2 tane Yan yana ya da 5 tane bilemem ne gibi safsatalar söylüyorlar. Tek işi görüntü göstermek olan bir ekran düzgün göstermiyorsa bu kusurlu üründür.

66.000TL'ye kadar Tüketici hakemn heyeti bakıyor e-Devlet'ten oturduğun yerden belgeleri yükleyip sonucu bekleyebilirsin. Bu esnada da bilgisayarı çatır çatır kullan.

Hocam iade 14 gün geçti o bir sorun olur mu?

Normal diye bir şey olmaz, eğer gerçekten rahatsız ediciyse tüketici hakem heyetine başvur.

Onlar kendi çıkarlarına göre her şeye normal diyecekler ölü Pixel'e de 2 tane Yan yana ya da 5 tane bilemem ne gibi safsatalar söylüyorlar. Tek işi görüntü göstermek olan bir ekran düzgün göstermiyorsa bu kusurlu üründür.

66.000TL'ye kadar Tüketici hakemn heyeti bakıyor e-Devlet'ten oturduğun yerden belgeleri yükleyip sonucu bekleyebilirsin. Bu esnada da bilgisayarı çatır çatır kullan.

Hocam bir de karar aleyhime falan çıktı diyelim herhangi bir zarara giriyor muyum ve şikayetim için ücret falan ödüyor muyum hiç yapmadım daha önce

Hocam iade 14 gün geçti o bir sorun olur mu?

Hocam bir de karar aleyhime falan çıktı diyelim herhangi bir zarara giriyor muyum ve şikayetim için ücret falan ödüyor muyum hiç yapmadım daha önce

14 gün değil kusurlu ürünse limit 2 yıl.

Hayır alehine çıkarsa hiçbirşey yapmıyorsun normal kullanmaya devam ediyorsun. Napacak adamlar ceza mı kesecek :D laptopundan 1 slot ram'ı geri alıyoruz. :D

Ben ekran vermiştim gözlerimi yoruyordu.Ekranı kullandım, kullanırken karar geldi ben kazanmışım iade ettim.Parayı yatırdılar. Adam kabul etmemişti.1 ay sonra kararı gösterdim haciz yolluyorum yarın dedim. Anında aradı hesap numarasına parayı yatırdı.

Dediğim şeyler keşke olmasa ama bu ülkede malesef bazı şeyler tatlı dille çözülmüyor.

Hocam şimdi şikayetvara yazdım. Eğer yine çözüm odaklı yaklaşmazsalar dediğiniz yöntemi uygulayacağım.

Bu arada hocam fotoğraf ve videolarda şu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG-20231027-WA0004.jpg
    IMG-20231027-WA0004.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20231027-WA0005.jpg
    IMG-20231027-WA0005.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 20
  • RFJ_i9BBuQIZ9dn1f-9TQZ9Smz3tBHs93-26criOzwM=_plaintext_638340156718386114.jpg
    RFJ_i9BBuQIZ9dn1f-9TQZ9Smz3tBHs93-26criOzwM=_plaintext_638340156718386114.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 22
Hocam şimdi şikayetvara yazdım. Eğer yine çözüm odaklı yaklaşmazsalar dediğiniz yöntemi uygulayacağım.

Bu arada hocam fotoğraf ve videolarda şu şekilde
Kameradan çekince tabi belli olmaz biraz abartı gözüküyor çünkü kamera ışıkları çok fazla algılıyor.
Gerçek bakışta nasıl gözüktüğüne bakmak gerek rahatsız ediyorsa bi dene derim.

Hocam tüketici haklarına başvuracağım da sizce servise gönderip sonra mı başvurayım yoksa daha önceden mi başvurayım. Servise gönderdikten sonra laptopa zarar vermelerinden korkuyorum.

Zaten 3 kere servise gitmeden tüketici hakları müdahale edemiyor diye biliyorum.
Başka bir sallamasyon daha :D hayatımda ilk kez duydum.

Tüketici kanununda 3 kere servise gönder sonra kabul edilir diye bir ibare olması gülünç olurdu.

Yok hacı seni rahatsız ediyorsa önce ilgili firmaya mail at ve ciahzı gönder geri gönderirlerse yada maile dönüş olursa kanıtları ve sorunu tüketici hakem heyetine e-devletten yükle. Bu kadar.

Hocam iade ettiniz mi?
hocam yok etmedim de garip bir şekilde azaldı kenarlardaki ışıklı alanlar şu an normal duruyor görüntü zaten çok batan bir tarafı yoktu da ben merak ediyordum o kadar para ödedik sonuçta.

Hocam tüketici haklarına başvuracağım da sizce servise gönderip sonra mı başvurayım yoksa daha önceden mi başvurayım. Servise gönderdikten sonra laptopa zarar vermelerinden korkuyorum.
bu servisler ayrı bir cins hele bir de böyle değerli eşyalarda çok sıkıntılı hocam ya korkuyorum ben de herhangi bir sorun olduğunda götüreyim de nolur acaba diye bir de ülkede tüketicinin yanında durulmuyor sizin ekrandaki de problemliymiş ama eğer yapılabiliyorsa bir araçla falan kendiniz de götürüp baktırsanız daha sağlam olur. bir de şunu söyleyeyim ever normal kabul ediyorlarmış ancak siz yine de bir gönderin inceleyelim demişlerdi ben göndermemiştim sorun azalınca. kendiniz götürmenizde kargoyla göndermekten daha fayda var gibi.

Geri
Yukarı