Laptop Ekranını Monitöre Vermek mümkün mü?

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopumun ekranını masaüstü monitörüne vermeyi planlıyorum. Bunu nasıl başarırım? Laptopumda HDMI ve VGA girişleri var, monitör ise VGA.

Çözüm
Kasanıza takılı olan kabloyu alıp, monitöre takın. Sağ ve sol çiviyi takmanıza gerek yok. Daha sonra laptopu açın. Görüntü gelmiş olacak. Monitöre takılı olan uca dokunmanıza gerek yok.
Bilgisayar dizüstü de olsa masaüstü de olsa bilgisayardır.
Görüntü çıkışı olan her bilgisayardan görüntü alabilirsiniz.
Monitörde bilgisayardan görüntü almak için özel olarak üretilmiş bir ürün.
Elinizde gerekli 2 parça mevcut. Eğer gerekli 3. Parça da elinizde var ise tek yapmanız gereken kabloyu bağlamak.

Evet onun için VGA kablosu lazım. VGA kablosunu iki cihaza da düzgünce takınca yapacağınız şey basit. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız start tuşu ve p tuşuna aynı anda basın, sağ tarafta 4 seçenek çıkacak. Oradan istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ekrana sağ tık yapıp görüntü ayarlarını seçip, oradan 2. ekranı aktif edebilirsiniz. Kusura bakmayın Windows 7'yi tam hatırlamıyorum o yüzden fazla bilgi veremedim iyi akşamlar.

Evet onun için VGA kablosu lazım. VGA kablosunu iki cihaza da düzgünce takınca yapacağınız şey basit. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız start tuşu ve p tuşuna aynı anda basın, sağ tarafta 4 seçenek çıkacak. Oradan istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ekrana sağ tık yapıp görüntü ayarlarını seçip, oradan 2. ekranı aktif edebilirsiniz. Kusura bakmayın Windows 7'yi tam hatırlamıyorum o yüzden fazla bilgi veremedim iyi akşamlar.

Windows 7 için verdiğin bilgi doğru. Ben Windows 10'a yeni geçtim pek alışkın değilim. VGA kablosunun sağ sol tarafında iğneler var ancak laptopumda o iğneleri sokmaya yer yok. Onu nasıl ayarlıcaz?

Şu an masaüstü bilgisayarınız ile monitörünüz hangi kablo ile bağlı? Yani mönitörünüzün hangi slotuna kablo takılmış?

Fotoğraf atma şansınız var mı? Her iki slot ile?

Son düzenleme:
Bu kablodan bahsediyorsunuz. Laptopunuzda bu giriş yok mu?

VGA.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı