Çözüldü Laptop ekranının panelini öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

#Burhan#

Hectopat
Özel üretim 2 senelik bir laptopum var ama panel türü ne merak ediyorum nereden öğrenebilirim bunu soracağım, Vestel marka, nasıl özel üretim falan sormayın lütfen.

Çözüm
13,3 inç ise diğeridir. IPS LCD panel. Tam neyi deniyor bilmiyorum ama işte IPS, VA, TN türleri içinden IPS, LCD, LED vb. türlerden de LCD.

Siz sanırım ekranı yatay olarak ölçtünüz. Doğru mu?
Ekranın sol alt köşesi ile sağ üst köşesi arasındaki mesafe kaç cm?
31.5 santim
@#Burhan# hocam Oxide TFT-LCD , CELL panel tipine sahipmiş. Tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
anlamadım ki o sitede ne diyor
31.5 santim
çok özür 30.5 cm olacak
31.5 santim

anlamadım ki o sitede ne diyor
30.5 cm olacak

Umarım sadece ekran kısmını ölçmüşsündür. 12 inç yapıyor 30,5 santim. 11,6 inç 29,5 santim yapıyor. O olması daha muhtemel. Aida64 ile de kontrol etseniz daha iyi olacak.

Siteye göre panel boyutları bunlar. Bahsettiğiniz ölçünün 11,6 inç olması daha muhtemel.

Ekran Görüntüsü (878).png

Umarım sadece ekran kısmını ölçmüşsündür. 12 inç yapıyor 30,5 santim. 11,6 inç 29,5 santim yapıyor. O olması daha muhtemel. Aida64 ile de kontrol etseniz daha iyi olacak.

Siteye göre panel boyutları bunlar. Bahsettiğiniz ölçünün 11,6 inç olması daha muhtemel.

Eki Görüntüle 681872
Evet sadece ekranın içini ölçtüm :)

Eki Görüntüle 681872
Panel türünü mü aıda64 ile bakacağım ?
Sormayın demişsiniz ama insan merak ediyor gerçekten nasıl özel üretim diye.🙂
3.nesil intel 4gb ddr3 intel hd graphics 500 hala merak ediyor musun ? :D

Panel türünü mü Aida64 ile bakacağım?
Evet. Oraları bir yerleri karıştırın. Görüntü ile ilgili kısım olması lazım. Orada yazacağının garantisi yok ama şansımızı denemekten zarar gelmez.
3. nesil Intel, 4GB DDR3, Intel HD Graphics 500. Hala merak ediyor musun? :D
Bunun nesi özel ki? Markası zaten marka olarak nitelendirilebilecek bir şey değil. Model numarası vermeniz işimize yarayabilirdi ama düzgünce üretim yapan bir firma olsa öyle olurdu.

Evet. Oraları bir yerleri karıştırın. Görüntü ile ilgili kısım olması lazım. Orada yazacağının garantisi yok ama şansımızı denemekten zarar gelmez.

Bunun nesi özel ki? Markası zaten marka olarak nitelendirilebilecek bir şey değil. Model numarası vermeniz işimize yarayabilirdi ama düzgünce üretim yapan bir firma olsa öyle olurdu.
Mümkünse aıda64 indirme linki verebilir misiniz ?

Geri
Yukarı