Laptop elime ulaşmadan önce açılmış, iade etmeli miyim?

Bütçe
20.000 civarı

Cherry Ali

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-57 model bu Acer Nitro 5 AN515-57 INTEL I5-11400 Geforce Nvidia 4GB 3050TI Ekran Kartı 8GB RAM 512 SSD 15.6 Laptopu Teknosa'dan almaya karar vermiştik, tanıdık var diye. Bu modeli sorduğumuzda elinde olmadığını depoda 8 tane kaldığını söylemişti. Daha sonra işte bizde anlaştık falan laptop gelmesi için fatura kesilmeliydi onu da hallettik en son eve gittik. Cuma günü biz faturayı kestik Salı günü gelmiş Kargo mağazaya. Babam da ben okulda iken sürpriz yapma düşüncesi ile haber vermeden almaya gitmiş laptopu. Halbuki 2 defa birlikte gidelim dediğim halde gitmiş mağazaya laptopu da o tanıdığa açtırmış, sonra kutusuna koyup eve getirmiş.

Eve geldiğimde de bana işte merak ettim açtırdım falan kurulumunu da yaptı o kadar vs. dedi, halbuki kurulumluk bir şey de yok yani Windows falan da kurulu olarak geliyor. Benim yapamayacağım bir şey değildi yani. Sonra açtım işte kutuyu baktım laptop şarjı %52'de (adamın şarja takdığını söyledi babam), el izleri falan vardı laptopun üstünde, arka kapağında komple 4 parmak sayabileceğim bir iz de mevcuttu .İçine Nitro Sense kurdum fanlara ve sıcaklığa baktım işte 3050 Ti ekran kartını aktif ettim. Sonra bir sese falan bakmak için YouTube gireyim dedim, sesle oynarken mouse imlecinde hafif donma gibi bir şey fark ettim (mouse takılı idi).bir süre sonra ise bir reklamda komple laptop takıldı. Hiçbir yere tıklayamıyordum fakat mouse hareket ediyordu. 1-2dk sonra düzeldi. Bilmiyorum yani en basitinden bir Google'da starve.io oyunu oynayayım dedim onda da yön tuşlarına basmaya rağmen karakter geç tepki verdi.

Not: Bunları yaparken şarjda değildim kutuyu açtığımdan beri de şarja takmadım. Buna rağmen laptopun bu şekilde tepki vermesi garibime gitti. Acer'in kendi sitesinden "Nitro Sense, dışında da hiçbir şey indirmedim. Sizce değiştirmeli miyim yoksa iade edip başka bir laptop mu almalıyım?
Yazı biraz uzun oldu biliyorum özür dilerim ilk defa buraya yazıyorum, bu yüzden kısa bir anlatım yapma konusunda emin değildim, bayağı saçma bir şekilde yazdım. O kadar da akıcı değil ama ilgilenen olursa sevinirim. ʕ •́؈•̀ ₎

Son düzenleme:
Acer Nitro 5 AN515-57 model bu Acer Nitro 5 AN515-57 INTEL I5-11400 Geforce Nvidia 4GB 3050TI Ekran Kartı 8GB RAM 512 SSD 15.6 Laptopu Teknosa'dan almaya karar vermiştik, tanıdık var diye. Bu modeli sorduğumuzda elinde olmadığını depoda 8 tane kaldığını söylemişti. Daha sonra işte bizde anlaştık falan laptop gelmesi için fatura kesilmeliydi onu da hallettik en son eve gittik. Cuma günü biz faturayı kestik Salı günü gelmiş Kargo mağazaya. Babam da ben okulda iken sürpriz yapma düşüncesi ile haber vermeden almaya gitmiş laptopu. Halbuki 2 defa birlikte gidelim dediğim halde gitmiş mağazaya laptopu da o tanıdığa açtırmış, sonra kutusuna koyup eve getirmiş.

Eve geldiğimde de bana işte merak ettim attırdım falan kurulumunu da yaptı o kadar vs. dedi, halbuki kurulumluk bir şey de yok yani Windows falan da kurulu olarak geliyor. Benim yapamayacağım bir şey değildi yani. Sonra açtım işte kutuyu baktım laptop şarjı %52'de (adamın şarja takdığını söyledi babam), el izleri falan vardı laptopun üstünde, arka kapağında komple 4 parmak sayabileceğim bir iz de mevcu. T içine Nitro Sense kurdum fanlara ve sıcaklığa baktım işte 3050 Ti ekran kartını aktif ettim. Sonra bir sese falan bakmak için YouTube gireyim dedim, sesle oynarken mouse imlecinde hafif donma gibi bir şey fark ettim (mouse takılı idi).bir süre sonra ise bir reklamda komple laptop takıldı. Hiçbir yere tıklayamıyordum fakat mouse hareket ediyordu. 1-2dk sonra düzeldi. Bilmiyorum yani en basitinden bir Google'da IO oyunu oynayayım dedim onda da yön tuşlarına basmaya rağmen karakter geç tepki verdi.

Not: Bunları yaparken şarjda değildim kutuyu açtığımdan beri de şarja takmadım. Buna rağmen laptopun bu şekilde tepki vermesi garibime gitti. Acer'in kendi sitesinden "Nitro Sense, dışında da hiçbir şey indirmedim. Sizce değiştirmeli miyim yoksa iade edip başka bir laptop mu almalıyım?
Yazı biraz uzun oldu biliyorum özür dilerim ilk defa buraya yazıyorum, bu yüzden kısa bir anlatım yapma konusunda emin değildim, bayağı saçma bir şekilde yazdım. O kadar da akıcı değil ama ilgilenen olursa sevinirim. ʕ •́؈•̀ ₎
Çok çekinceliyseniz temiz kurulum yapabilirsiniz.

Temiz format atıp tekrar bakın.
Ve bilgisayarı siz açmışsınız firmanın suçu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı