Çözüldü Laptop fan hızı tam hızında çalıştırılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan6638

Decapat
Yer
Yozgat
Bilgisayarım çok ısınıyor ve FPS kaybı yaşadığım için fan hızlarını yükseltmek istedim.

Notebook fan Control uygulamasını indiriip baktığımda fan hızı 83 derecede iken %60 %65 hızlarında çalışıyordu. Aradım taradım en sonunda %80 falan yaptım ama %100 yapamıyorum. Nasıl yapabilirim?

1677601121182.png

Çözüm
O zaman dediğiniz gibi macunda sıkıntı vardır. Arctic alırsanız dikkat edin piyasada çok fazla çakma ürün var. Teknobiyotik üzerinden satın alın Türkiye distribütörlüğünü onlar yapıyor.
Pardon sanırsam 8 grammış Cooler Master. Arctic 4 gram ikisi de kaliteli macunlar hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız

Ayrıca termal macunu sürerken de hata yapmış olabilirsiniz. Hava kalırsa sıkıntı yaratıyor. İşlemcinin ortasına az miktarda sürüp soğutucuyla baskı yaparak iyice yayın.

Pardon sanırsam 8 grammış Cooler Master. Arctic 4 gram ikisi de kaliteli macunlar hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız

Ayrıca termal macunu sürerken de hata yapmış olabilirsiniz. Hava kalırsa sıkıntı yaratıyor. İşlemcinin ortasına az miktarda sürüp soğutucuyla baskı yaparak iyice yayın.

Öyle yapmıştım zaten.

O zaman dediğiniz gibi macunda sıkıntı vardır. Arctic alırsanız dikkat edin piyasada çok fazla çakma ürün var. Teknobiyotik üzerinden satın alın Türkiye distribütörlüğünü onlar yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sorunum çözüldü. Macunu değiştirdim. MX-4 aldım ve şu an oyun içindeyken 70-75 derecelerde çalışıyordu. 10-15 derecelik (bayağı fazla) ısı düşüşü yaşadım. Teşekkürler

Çözüldü olarak beni işaretleseydiniz iyi olurdu😀 Rica ederim. Güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı