Çözüldü Laptop fan hızı tam hızında çalıştırılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan6638

Decapat
Yer
Yozgat
Bilgisayarım çok ısınıyor ve FPS kaybı yaşadığım için fan hızlarını yükseltmek istedim.

Notebook fan Control uygulamasını indiriip baktığımda fan hızı 83 derecede iken %60 %65 hızlarında çalışıyordu. Aradım taradım en sonunda %80 falan yaptım ama %100 yapamıyorum. Nasıl yapabilirim?

1677601121182.png

Çözüm
O zaman dediğiniz gibi macunda sıkıntı vardır. Arctic alırsanız dikkat edin piyasada çok fazla çakma ürün var. Teknobiyotik üzerinden satın alın Türkiye distribütörlüğünü onlar yapıyor.
Belli bir ısı düzeyine gelmediği sürece %100de çalışmaz fanlar. Boşuna gürültü ve sisteme yük yapar Ayrıca %80 seviyesinde kullanmak da uzun vadede sıkıntı çıkarabilir. Fanlara yüklenmek yerine termal macun değiştirmenizi tavsiye ederim. En son ne zaman değişim yaptınız?

Belli bir ısı düzeyine gelmediği sürece %100'de çalışmaz fanlar. Boşuna gürültü ve sisteme yük yapar Ayrıca %80 seviyesinde kullanmak da uzun vadede sıkıntı çıkarabilir. Fanlara yüklenmek yerine termal macun değiştirmenizi tavsiye ederim. En son ne zaman değişim yaptınız?

Bilgisayar 80 dereceden aşağı inmiyor. 1 ay önce termal macun değiştirdim ama o kadar kalitesizdi ki yani rengi bile termal macuna benzemiyordu beyaz sakız gibi bir şeydi. 20 liraya almıştım mahalle bilgisayarcısından keşke almasaydım. Bu hafta içinde internetten MX4 alacağım öneriniz var mıdır?

Bilgisayarım çok ısınıyor ve FPS kaybı yaşadığım için fan hızlarını yükseltmek istedim.

Notebook fan Control uygulamasını indiriip baktığımda fan hızı 83 derecede iken %60 %65 hızlarında çalışıyordu. Aradım taradım en sonunda %80 falan yaptım ama %100 yapamıyorum. Nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 1685325

Isı seviyesine göre değişir ama içi toz da olmuş olabilir.

Arctic veya Cooler Master önerebilirim. Kalitesiz macundan uzak durun, soğutacağım diye işlemciyi bile yakabilirsiniz.

Bilgisayar 80 dereceden aşağı inmiyor. 1 ay önce termal macun değiştirdim ama o kadar kalitesizdi ki yani rengi bile termal macuna benzemiyordu beyaz sakız gibi bir şeydi. 20 liraya almıştım mahalle bilgisayarcısından keşke almasaydım. Bu hafta içinde internetten MX4 alacağım öneriniz var mıdır?

Cooler Master termal macununu öneririm.

Cooler Master termal macununu öneririm.

ikisi arasında kaldım.

Arctic öneririm hocam gramaj olarak da daha fazla.

Geri
Yukarı