Laptop fanından ilginç bir ses geliyor

Akatshix

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
Ekran kartı
Intel(r)HD Graphics 520 AMD Radeon (tm) R5 M4430
İşlemci
intel core i3
Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben laptopumu 4 ay civarı öncesinde temizlemek için yollatmıştım. Temizlendi falan fanlarda hata varmış, yeni fan aldık yolladık taktı. Sonrasında işte bu 2 gün içerisinde fandan böyle bazen ilginç bir ses geliyor. Eğer telefonumla kaydedebilirsem atacağım sesi. Yani amacını öğrenmek istiyorum acaba bir sorun mu çıktı donanım açısından.

Kesinlikle virüs değil nasıl atacağımı bilmiyorum cahilim biraz da isterseniz virustotalden arama yapabilirsiniz.

Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben laptopumu 4 ay civarı öncesinde temizlemek için yollatmıştım. Temizlendi falan fanlarda hata varmış, yeni fan aldık yolladık taktı. Sonrasında işte bu 2 gün içerisinde fandan böyle bazen ilginç bir ses geliyor. Eğer telefonumla kaydedebilirsem atacağım sesi. Yani amacını öğrenmek istiyorum acaba bir sorun mu çıktı donanım açısından.

Kesinlikle virüs değil nasıl atacağımı bilmiyorum cahilim biraz da isterseniz virustotalden arama yapabilirsiniz.
Merhaba, bahsettiğiniz ses tıkırtı veya şıkırtı gibi bir şey mi?

Merhaba, bahsettiğiniz ses tıkırtı veya şıkırtı gibi bir şey mi?
Yani ben oranın tam bilgilisi değilim ama şıkırtı olmadığından eminim böyle zrzrzzzr gibi bir ses ama ben aşırı yakından kaydettiğim için o kadar çıkıyor yoksa bende 2 günde zor anladım yani bence bi sesi dinleyin derim.

Vocaroo | Online voice recorder buyrun en iyi burdan dinlersiniz yüklemek istemiyorsanız. dinleyeceğiniz bu linkteki ses o kadar yakın ki dibinde o yüzden fazla geliyor.

Linke tıkladığımızda açılmıyor ?

Gaming laptoplarda ısınmayı düşürmesi için fan sesi bariz çıkıyor zaten diyecektim fakat laptop özelliklerinizden Gaming olmadığını gördüm doğruyum sanırım değil mi? Laptop fanlarından bir nebze ses gelmesi normaldir, o yüzden sesi özellikle sormuştum. Ses kaydını upload ederseniz arkadaşlarda bilenlerde daha iyi yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Gaming laptoplarda ısınmayı düşürmesi için fan sesi bariz çıkıyor zaten diyecektim fakat laptop özelliklerinizden Gaming olmadığını gördüm doğruyum sanırım değil mi? Laptop fanlarından bir nebze ses gelmesi normaldir, o yüzden sesi özellikle sormuştum. Ses kaydını upload ederseniz arkadaşlarda bilenlerde daha iyi yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
Yok kesinlikle haklısınız gaming bir laptop değil hp 250g6 notebook

Vocaroo | Online voice recorder heh tamam uygun link budur.

Linki paylaştım ben şimdi çıkıyorum geldiğimde cevap veririm. Şimdiden yardım edenlere çok ama çok teşekkür ederim iyi geceler dilerim.

arkadaşlar cevaplar mısınız artık bekliyorum da ?

Son düzenleme:
Yok kesinlikle haklısınız gaming bir laptop değil hp 250g6 notebook

Vocaroo | Online voice recorder heh tamam uygun link budur.

Laptop garanti kapsamında değildir diye tahmin ediyorum. OCCT gibi programlar ile bilgisayarınıza testler yapıp fanlarınızın bilgisayarını yeterli soğutup soğutamadığını kontrol edebilirsiniz. Soğutmada sorun yok ise fanlar görevini yapıyordur deriz fakat ses için net bir şey söylemek tam doğru olmaz gibi, ben kendi laptopumun bakımlarını kendim yapıyorum. Fanlarına kadar temizlerim. Sizin ses olayı biraz garip geldi.

Fan'dan aşırı ses çıkmıyorsa bir şey olmaz önceden ses gelmiyorsa bir sorun olmuştur laptopta fiziksel bir darbe oldu mu? Eğer olmadıysa fan kaliteli değildir ve bozulmaya başlamıştır için rahat etmezse fanı değiştir bitsin.

Dzzz diye ses gelmesi bende de oluyor diğer bilgisayarımda. Onun da fanı yeni güçlü ekran kartlarında olan bir şey sanırım. Ama bence normal şu ana kadar ben sıkıntısını görmedim.

Fan'dan aşırı ses çıkmıyorsa bir şey olmaz önceden ses gelmiyorsa bir sorun olmuştur laptopta fiziksel bir darbe oldu mu? Eğer olmadıysa fan kaliteli değildir ve bozulmaya başlamıştır için rahat etmezse fanı değiştir bitsin.

İşte 4 ay civarı biz değiştirdik bu fanı. Hangi fanı taktıklarını bilmiyorum ama yani ilk takıldığınd a çalıştığının bile farkına varmıyacağım kadar sessizdi. Ki hala sessiz böyle bir durumda asıl olay o sesin çıkması acaba bir yere falan mı vurdu diye düşünüyorum da. Bir fikrim de yok yani hala o sese yakın bir derecede o sesin de artmasının nedenini tozdan ötürü diye varsayıyorum. Ve hani galiba 400 TL civarı verdik fana.Son olarak da fiziksel bir darbe olmadı.

Dzzz diye ses gelmesi bende de oluyor diğer bilgisayarımda. Onun da fanı yeni güçlü ekran kartlarında olan bir şey sanırım. Ama bence normal şu ana kadar ben sıkıntısını görmedim.
reis güçlü ekran kartı değil ya benimki milatlık

Ve son olarak ekliyeceğim bilgisayar öyle boşta olsa bile bi anda fandan daha kuvvetli bir ses gelmeye başlıyor , bu şekilde bi anda güçleniyor ve bi anda tekrardan aynı sese düşüyor yüksek ihtimalle soğutmayla ilgili bir problem var. Sizce?

100 tlymiş .https://www.alfabilgisayar.com/urun/hp-pavilion-15-ac-15-af-250-g4-255-g4-813946-001-fan-cooling

Geri
Yukarı