Çözüldü Laptop fanını temizlemeye çalışırken elektriklenme oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omeraslan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bugün laptopun içini açtım ve fanı temizleyecektim. Her neyse bataryayla anakart bağlantısını sokmeye çalışıyordum şarj soketini yani sonra çarpılırım falan diye tornavidanın ucuyla çıkarayım derken o bandaj gibi şeyi hafif bir elektriklenme oldu. Şimdi laptop hiç açılmıyor. Ne yapmam lazım? İnşallah ciddi bir problem değildir.

Beni de anlayin lutfen yani daha da bozarim diye korkuyorum bende bataryayi cikardiktan sonra guc tusuna bascam sonra bataryayi takmadan şarj cihazina baglayip çalıştıracağım dogru mu anladim.

Ha bir de Power tusuna basinca falan hiç isik falanda yanmiyor sarja takiliyken bile.

Doğru anlamışsınız. Evet.

Batarya olmadan laptop calisiyor mu?

Beni de anlayin lutfen yani daha da bozarim diye korkuyorum bende bataryayi cikardiktan sonra guc tusuna bascam sonra bataryayi takmadan şarj cihazina baglayip çalıştıracağım dogru mu anladim.
Evet. Zamanında benimde başıma geldi ben böyle çözdüğüm için söylüyorum.

Şarja takılı olursa çalışır.

Bataryayi cikarirken bir sorun yasamam değil mi elimle çıkaracağım cunku sonucta pahali bir cihaz cope atmak da istemiyorum cihazi mazallah.

Bataryayi cikarirken bir sorun yasamam değil mi elimle çıkaracağım cunku sonucta pahali bir cihaz cope atmak da istemiyorum cihazi mazallah.

Soketini cikarsam yeter mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 7
H
Bu soket pinlerle baglanmis ben nasıl çıkaracağım ki bunu sizde yanlış anlamayin beni bende tirsiyorum yanlış bir şey yaparim diye.
Hocam bu kadar sıkıntıya girecekseniz bir bilgisayarcıya götürün burdan ilerleyemeyeceğiz belli ki.

H

Hocam bu kadar sıkıntıya girecekseniz bir bilgisayarcıya götürün buradan ilerleyemeyeceğiz belli ki.

Yok simdi para vermek istemiyorum ona nasıl çıkaracağım bunu soyler misin?

Kablolarindan mi çekeceğim nasıl olacak.

Calisti be herkese cok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı