Laptop fanının bir anda yerinden çıkmış gibi hareket etmesi

yavuzmaze

Femtopat
Daha fazla  
Kod yazmak için bilgisayara oturdum. Sistem kendine gelsin diye fanı acayım dedim. Bir anda aşırı gürültülü bir şekilde ses çıkarmaya başladı. Ve elimi koyunca sanki yerinden çıkmış, plastiğe sürtüyor gibi. Ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içindeki flex kablolardan biri fana sürtüyor olabilir. İçini açıp bakın kabloların yeri iyi mi diye. Belki fan gevşeyip yerinden oynamış da olabilir.

Kasa içindeki Flex kablolardan biri fana sürtüyor olabilir. İçini açıp bakın kabloların yeri iyi mi diye. Belki fan gevşeyip yerinden oynamış da olabilir.

İçini kendım acmak ıstemıyorum. Teknık servıse goturmem de biraz uzun surer. Cıddı bır sorun yaratır mı bu sekılde kullansam?

İçini kendım acmak ıstemıyorum. Teknık servıse goturmem de biraz uzun surer. Cıddı bır sorun yaratır mı bu sekılde kullansam?
O şekilde kullanmanızı tavsiye etmem. Kablo zarar görebilir. Bu da touchpad, klavye gibi parçaların bozulmasına ya da fanın bozulmasına, dolayısıyla ısınma sorunlarına sebep olabilir.

Cihazın fan menfez temizliği en son ne zaman yapıldı hocam?

Cihazı 6 ay once aldım hocam. Daha hiç yapılmadı.

Ondan kaynaklı olabilir en yakın zamanda periyodik bakımlarını yaptırın. Biraz geç döndüm kusura bakmayın.

Geri
Yukarı