Laptopumun İyi çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Senin Avukatın

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 16GB RAM 500GB NVMe M.2 SSD RTX4060
SSD veya HDD modeli
Kingston M.2 ssd
Merhabalar, laptopumun iyi çalışıp olup olmadığını nasıl anlarım?

Laptopunun donanım özelliklerini detaylıca paylaşabilirsen en azından belli başlı oyunlarda ortalama kaç FPS alınacağı konusunda gelen yorumlara istinaden testler yapabilirsin. Ayrıca çeşitli CPU ve GPU stres testi uygulamaları mevcut. Onları da yaptığında bilgisayarında problem olup olmadığını anlarsın.

Bu arada Moderatör arkadaşlarımız açılan konuların onayı sırasında bazı soruların içeriklerine göre konu sahibinin gerekli bilgileri de paylaşması konusunda yönlendirmeler yaparlarsa konu arada kaynamaz, yardımcı olmak isteyenler de daha seri geri dönüşler yapabilir diye düşünüyorum.
Çünkü bazen cevaplanmayı bekleyen sorular geçmişine özellikle yardımcı olmak adına girdiğimde cevapsız kalan onca soru için üzülüyorum.

Recep hocamın dediği gibi 3DMark ile kararlılık testi yapabilirsiniz. Öte yandan parçalarınızın vadettiği değerleri verip vermediğine bakabilirsiniz.

Bu arada Moderatör arkadaşlarımız açılan konuların onayı sırasında bazı soruların içeriklerine göre konu sahibinin gerekli bilgileri de paylaşması konusunda yönlendirmeler yaparlarsa konu arada kaynamaz, yardımcı olmak isteyenler de daha seri geri dönüşler yapabilir diye düşünüyorum.
Konu sahibi kendi sorusuna ne kadar önem veriyorsa o kadar detay paylaşır. Yazdığı cümle bile verdiği önemin bir göstergesidir... 10 yıllık tecrübem bana bunu gösterdi.

Konu sahibi kendi sorusuna ne kadar önem veriyorsa o kadar detay paylaşır. Yazdığı cümle bile verdiği önemin bir göstergesidir... 10 yıllık tecrübem bana bunu gösterdi.
Bu da doğru bir bakış açısı Recep Bey. Ama her yaş kitlesine her türlü derdi için hitap eden bir forumuz. Kimisi önem vermediğinden değil, bazı konularda yeterli uzmanlığa sahip olamadığından gözden kaçırabiliyor.

Tabii ki moderatörlerimize bir iş yükü veya külfet eklenmesi gibi bir talepte bulunamam. Hatta forumda defalarca çözümü bulunmuş konuları, geçmişe yönelik hiç bir araştırma yapmadan tekrar tekrar açan arkadaşlarımız da var. Suçlayamayız çünkü herkes kolaya kaçabiliyor bazı durumlarda. 😁

Laptopunun donanım özelliklerini detaylıca paylaşabilirsen en azından belli başlı oyunlarda ortalama kaç FPS alınacağı konusunda gelen yorumlara istinaden testler yapabilirsin. Ayrıca çeşitli CPU ve GPU stres testi uygulamaları mevcut. Onları da yaptığında bilgisayarında problem olup olmadığını anlarsın.

Ekran kartı: GTX 1650
İşlemci: Intel i5 9.nesil 9300h
SSD: Kingston M.2
8 GB RAM
Bu arada hocam Overclock yaşanılabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı