Laptop Flex takarken çıt sesi

DeaDZooM

Hectopat
Yer
Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi.
Herkese merhaba, laptopumda resimdeki kabloyu gerginleştiğinden söküp düzeltip geri takmak istedim. ( ekrana görüntü titreyerek geliyordu ve daha önce işe yaramıştı )

Geri takarken ufak bir çıt sesi geldi ve laptop açılmıyor. Sizce neden oldu çözümü var mı? Cevap verirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 292256AB-4C0A-42ED-9B58-5D2204505672.jpeg
    292256AB-4C0A-42ED-9B58-5D2204505672.jpeg
    132 KB · Görüntüleme: 59
  • BFFF8DD1-4F34-4EFF-9A5D-59245C322C8B.jpeg
    BFFF8DD1-4F34-4EFF-9A5D-59245C322C8B.jpeg
    146 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Açılmıyordan kastın görüntünün gelmemesiyse flexin sokete giren ucunu silgiyle dikkatlice silerek korozyondan temizle. Laptop hiç tepki vermiyorsa anakart statik elektrik alıp arızalanmış olabilir.

Anakarta statik geçmiş olabilir. Aynısı başıma geldi laptopum serviste şu an.
Masraflı mı dostum bende garanti yok sanırım bir bilgisayarcıya vereceğim
Statik elektrik koruyucu vs. taktın mı? Takmadıysan anakartın statik elektriklen dolayı keşbiş olsunluk duruma gelebilir.
Hayır dümdüz çıt sesi geldi ve dahada açılmıyor. Kurtarılması mümkün müdür böyle bir durumda ?

Masraflı mı dostum bende garanti yok sanırım bir bilgisayarcıya vereceğim

Hayır dümdüz çıt sesi geldi ve dahada açılmıyor. Kurtarılması mümkün müdür böyle bir durumda ?
Anakart arızalandıysa ya tamir edilecek yada yenisiyle değiştirilecek. Benimki 10 gündür serviste adamlar tamir etmeye uğraşıyor, olmazsa yeni anakart alınacak o da sıfır laptop fiyatına yakın zaten. 30 liralık bir antistatik bileklik alıp takmadığım için bunlar başıma geldi. Aklınızda olsun bilgisayarın parçalarıyla uğraşacaksanız statik elektriğe karşı mutlaka önleminizi alın.

Anakart arızalandıysa ya tamir edilecek yada yenisiyle değiştirilecek. Benimki 10 gündür serviste adamlar tamir etmeye uğraşıyor, olmazsa yeni anakart alınacak o da sıfır laptop fiyatına yakın zaten. 30 liralık bir antistatik bileklik alıp takmadığım için bunlar başıma geldi. Aklınızda olsun bilgisayarın parçalarıyla uğraşacaksanız statik elektriğe karşı mutlaka önleminizi alın.
Yarın gideceğim bakalım tamirciye umarım çözerler yoksa hurda 😔

Geri
Yukarı