Laptop hareket ettirince kapanıyor

UmurBuğra

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar laptopumun hard diskinde sıkıntı vardı %100 disk sorunu bir şekilde kullanıyordum sıkıntı yok ama sonra hareket ettirince ekran da sanki temassızlık varmış gibi yeşil bir şekilde gidip gelip kapanıyor veya reset atıyor sonrasında bilgisayarı açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmiyordu.

Fakat hard diskimi çıkarıp takıyorum ve düzeliyor hareket ettirince tekrar kapanıyor reset atıyor ya da bazen ekran gidiyor yine ama laptop çalışıyor. HD Tune programı ile test yaptım fakat error scan testini quick scan yaptım çünkü çok uzun sürüyor ve laptopun ekranı gidiyor, neredeyse yarısına gelmişti 4 adet kırmızı vardı.

Sorun hard disk ile alakalı mıdır, yani ekran gitmesi bana saçma geldi ekran kartında hiçbir sorun yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 90
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    14,3 KB · Görüntüleme: 98
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    12,4 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çalışan bilgisayardan HDD sökülünce görüntü gitmez imleç hareket etmeye devam eder. Senin sorunun RAM kaynaklı gözüküyor. Ramleri çıkart uçlarını silgi ile silip tekrar dene.
Çalışan bilgisayardan HDD sökülünce görüntü gitmez imleç hareket etmeye devam eder. Senin sorunun RAM kaynaklı gözüküyor. Ramleri çıkart uçlarını silgi ile silip tekrar dene.
Çalışırken hdd yi sökmüyorum, ya ekran gidiyo laptop çalışmaya devam ediyor veya resetliyor ya da kapanıyor bir daha açmaya çalışınca bazen ekransız çalışıyor bazen ekran geliyor. Ekran gelmezse çıkarıp takıyorum düzeliyor. Ram olayını denerim ama.
Güç, pil, harddisk, işlemci, ekran vb. soketlerde kırıklık veya kısadevre olabilir. Çok geçmeden servise/bilgisayarcıya verin.
Soketlerde kırıklık olacağını sanmıyorum sadece hdd yi çıkardım ve bugün ilk defa yapıyorum kısa devre olayı bilmiyorum tak diye gidiyordu laptop hareket edince ondan olabilir mi ? Olursa ne yapabilirim garantisi yok.

Çalışırken hdd yi sökmüyorum, ya ekran gidiyo laptop çalışmaya devam ediyor veya resetliyor ya da kapanıyor bir daha açmaya çalışınca bazen ekransız çalışıyor bazen ekran geliyor. Ekran gelmezse çıkarıp takıyorum düzeliyor. Ram olayını denerim ama.

Soketlerde kırıklık olacağını sanmıyorum sadece hdd yi çıkardım ve bugün ilk defa yapıyorum kısa devre olayı bilmiyorum tak diye gidiyordu laptop hareket edince ondan olabilir mi ? Olursa ne yapabilirim garantisi yok.
Söküyorsun demedim zaten temassızlık gibi bir durum olsaydı görüntü gitmezdi demek istedim.

Söküyorsun demedim zaten temassızlık gibi bir durum olsaydı görüntü gitmezdi demek istedim.
Ben yanlış anlatmışım pardon çalışırken kapanırsa laptop açınca ekran gelmiyor çoğu zaman ama çalışıyor bazen geldiğide oluyor ama benim aklıma takılan böyle sanki temassızlık varmış gibi ekran yeşillen karışık 2 oynuyo kapanıyor ram lerle alakalı olabilirmi emin değilim deniyeceğim dediğinizi fakat birisi söylemişti hdd bozuk ise okuması düşük oldugundan reset veya kapanma sorunu olabilir diye.

Laptop modeli nedir? HDD için Low Level Format atabilirsin. HDD fabrika ayarlarına dönüyor tamamen temizleniyor. Ancak ekranda yeşil çizgiler olması sorunu ya RAM'den ya da GPU'dan dolayı olduğunu gösteriyor yine de komplike cihaz bunlar Low Level Format atarak HDD denemiş olursun en azından.

Laptop modeli nedir? HDD için Low Level Format atabilirsin. HDD fabrika ayarlarına dönüyor tamamen temizleniyor. Ancak ekranda yeşil çizgiler olması sorunu ya RAM'den ya da GPU'dan dolayı olduğunu gösteriyor yine de komplike cihaz bunlar Low Level Format atarak HDD denemiş olursun en azından.
İşletim Sistemim gider mi ? Laptop modelimi tam bilmyorum benim değildi ama sanırım Lenovo z500 modeli idi. Ayrıca format atarsam düzeleceğini sanmıyorum zaten %100 disk sorunu var disk bariz bozuk yani.

İşletim Sistemim gider mi ? Laptop modelimi tam bilmyorum benim değildi ama sanırım Lenovo z500 modeli idi. Ayrıca format atarsam düzeleceğini sanmıyorum zaten %100 disk sorunu var disk bariz bozuk yani.
Tamamen HDD sıfırlanıyor. İşletim sistemi dahil her şey kurtarılmayacak şekilde siliniyor. Normal format değil bu 5-10 saat sürüyor. Eğer HDD sorun var ise bu şekilde düzelme ihtimali var.

Tamamen HDD sıfırlanıyor. İşletim sistemi dahil her şey kurtarılmayacak şekilde siliniyor. Normal format değil bu 5-10 saat sürüyor. Eğer HDD sorun var ise bu şekilde düzelme ihtimali var.
Bir şey daha ekliyeyim mesela çıkarıp takıyorum bir kaç saat çalışıyor sonra gidiyor ayrıca hard diske işletim sistemi kurma olayları filan birde bende orijinal windows var windows keyimi bilmiyorum nereden öğrenebileceğimi bilmiyorum laptopun altında yazıyor diyorlar ama yok .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı