Laptop HDMI ile televizyona bağlanıldığında akıcı olmuyor

Daha fazla  
PC'mi HDMI ile televizyona bağladığımda PC'deki akıcılığı televizyonda alamıyorum? PC ayarlarından ekran bölümüne girince 144Hz yazıyor ama oyun akıcı değil? Başka TV'lerde denedim onalarda da aynı.
TV 144Hz.
PC 165Hz.
Ve başka bir 144Hz PC bağladığımda onun ayarlarında 120Hz yazmasına rağmen onda kasma gecikme olmuyor. Sebebi nedir acaba? Kablodan da değil, 2.1 kablo alıp denedim. Yine olmadı. Yardımcı olun?

PC'mi HDMI ile televizyona bağladığımda PC'deki akıcılığı televizyonda alamıyorum? PC ayarlarından ekran bölümüne girince 144Hz yazıyor ama oyun akıcı değil? Başka TV'lerde denedim onalarda da aynı.
TV 144Hz.
PC 165Hz.

Ekran kartın nedir?
AMD ise AMD Radeon Software gir orada ekranın kaç Hz olacağını seçebilirsin.
NVIDIA ise NVIDIA Denetim Masası'na gir orada ekranlar bölümünden Hz seçebilirsin.
Aşağıdaki resimdeki adımları takip ederseniz Windows üzerindende yapabilirsiniz.
Masaüstünde boş bir yere sağ tık yapın görüntü ayarlarına girin.

Ekran görüntüsü 2024-05-14 214707.png

Gelişmiş görüntü ayarlarına girin.

Ekran görüntüsü 2024-05-14 214815.png

En yüksek Hertz'i girin.
Sorun çözülmüş olması lazım.
Televizyonda 144 Hz yazdığına bakmayın bende de Samsung TV var görüntüde 120Hz yazsa dahi PC 60 Hertz destekliyordu.
Söylediğim adımları yapın olmazsa geri dönüş yaparsınız konuya.

Son düzenleme:
Ekran kartın nedir?
AMD ise AMD Radeon Software gir orada ekranın kaç Hz olacağını seçebilirsin.
NVIDIA ise NVIDIA Denetim Masası'na gir orada ekranlar bölümünden Hz seçebilirsin.
Aşağıdaki resimdeki adımları takip ederseniz Windows üzerindende yapabilirsiniz.
Masaüstünde boş bir yere sağ tık yapın görüntü ayarlarına girin.

Eki Görüntüle 2195652

Gelişmiş görüntü ayarlarına girin.

Eki Görüntüle 2195655

En yüksek Hertz'i girin.
Sorun çözülmüş olması lazım.
Televizyonda 144 Hz yazdığına bakmayın bende de Samsung TV var görüntüde 120Hz yazsa dahi PC 60 Hertz destekliyordu.
Söylediğim adımları yapın olmazsa geri dönüş yaparsınız konuya.
Attığınız 2. Resimdeki yerden 144 hz seçiyorum ama oyun hala kasma donma oluyor yani hz düşük oluyor yine bir türlü çözemedim.(oyun ea fc 2024) ve benim bilgisayarım 3070ti monster 3060ti monster den deniyorum onda 120 hz çıkıyor seçiyorum ve akıcı bi oyun oynuyoruz.

Ms ve panel farkı olsa da diğer PC'ler takıldığında kasma yapmıyormuş demek ki panel ms vs ilgisi yok soruyu tekrar okuyun.
Bağlanan PC'deki Hertz ile ilgili.
Bağladığım ve sorun yaşadığım pc 165hz sıkıntı olmayan pc ise 144hz

Televizyon kötüdür?
Televizyonu yeni aldık modeli samsung 55s90
144hz destekliyor bu problemin acaba tv denmi diye şüphelenmiştik gidip mediamarkt da denedik ordada olmadı ve tcl 144hz destekli bi tv den de denedik ondada olmadı yani pc de bi sıkıntı var sanırsam acaba basit bi çözümü varmı?

Son düzenleme:
Bağladığım ve sorun yaşadığım PC 165Hz sıkıntı olmayan PC ise 144Hz.

165 Hz olan PC'yi 144 Hz'de çalıştırın öyle yaptıysanız zaten gerek yok ama desteklenmeyen bir Hertz'de ekranda yırtılma donma kasılma olabilir.
Ve daha düşük çözünürlük ve Hz deneyin.
İşe yaramazsa ekran kartı driverinızın eski bir sürümünü kurun belki son sürüm beta kurulduysa driver sorunu olabilir.

165 Hz olan PC'yi 144 Hz'de çalıştırın öyle yaptıysanız zaten gerek yok ama desteklenmeyen bir Hertz'de ekranda yırtılma donma kasılma olabilir.
İşe yaramazsa ekran kartı driverinızın eski bir sürümünü kurun belki son sürüm beta kurulduysa driver sorunu olabilir.
çözünürlük düşürdüm ve denedim yine olmadı ama driver sürümüne bakmadım hiç ve oyun pc de sorunsuz çalışıyor problem tv ye bağladığımda oluyor pc driveri tv görüntüsünü etkilermi acaba ve bende hep son sürüm kurarım driverleri.

acaba sadece ea fc oyunundamı oluyor problem bu sıkıntıyı başka ne test ederek anlayabilirim varmı video veya fifa oyununa benzer seri birşeyler hz yi hemen anlayabileceğim birşey?

Çözünürlük düşürdüm ve denedim yine olmadı ama driver sürümüne bakmadım hiç ve oyun PC de sorunsuz çalışıyor problem TV'ye bağladığımda oluyor PC driveri TV görüntüsünü etkiler mi acaba ve bende hep son sürüm kurarım sürücüleri.

Acaba sadece EA FC oyunundamı oluyor problem bu sıkıntıyı başka ne test ederek anlayabilirim var mı video veya FIFA oyununa benzer seri bir şeyler Hz'yi hemen anlayabileceğim bir şey?

Euro Truck Simulator 2 de deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı