Laptop hızlandırmak için ne yapılabilir?

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
Makale atmak yerine direkt kısa madde yazarsanız sevinirim. Çünkü bu sitenin bir makalesinde bu olay için bir kod falan varmış o bazı arkadaşların laptoplarını daha da kötü yapmış. Yorumlarına bakarak yazıyorum. Benim laptopum işlemcim i5, ekran kartım NVIDIA GeForce GT 525M, 4 GB RAM. Fortnite oynuyorum neler yapabilirim? Yazarsanız sevinirim.

Laptap'ta tek değişim ve yükseltme yapacağın şeyler SSD ve RAM. Programlara ve ya kodlara pek güvenmeni önermem. Gereksiz hizmetleri devre dışı bırakabilirsin. Modlu Windows ISO'larına bakabilirsin.

Makale atmak yerine direkt kısa madde yazarsanız sevinirim. Çünkü bu sitenin bir makalesinde bu olay için bir kod falan varmış o bazı arkadaşların laptoplarını daha da kötü yapmış. Yorumlarına bakarak yazıyorum. Benim laptopum işlemcim i5, ekran kartım NVIDIA GeForce GT 525M, 4 GB RAM. Fortnite oynuyorum neler yapabilirim? Yazarsanız sevinirim.
SSD takabilirsiniz. Windows sürümünü düşürebilirsiniz. Ram arttırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

Makale atmak yerine direkt kısa madde yazarsanız sevinirim. Çünkü bu sitenin bir makalesinde bu olay için bir kod falan varmış o bazı arkadaşların laptoplarını daha da kötü yapmış. Yorumlarına bakarak yazıyorum. Benim laptopum işlemcim i5, ekran kartım NVIDIA GeForce GT 525m, 4 GB RAM. Fortnite oynuyorum neler yapabilirim? Yazarsanız sevinirim.

Hocam nexus superlite kurmanı tavsiye ederim RAM'den büyük tasarruf edersiniz 8.1 öneririm Windows 10 seviyorsaniz Windows 10 yuklersiniz.

SSD takabilirsiniz. Windows sürümünü düşürebilirsiniz. RAM arttırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

Windows 10 Home kullanıyorum.

Hocam nexus superlite kurmanı tavsiye ederim RAM'den büyük tasarruf edersiniz 8.1 öneririm Windows 10 seviyorsaniz Windows 10 yuklersiniz.

Hocam bundan önce 8.1 vardı sürekli hata alıyordum kendini yeniden başlatıyordu laptop o yüzden buna geçtim zaten hiç kullanamadım neredeyse yani. Bir de bu nexux superlite tam olarak nedir nasıl kurabilirim 8.1 olması şart mı?

SSD takabilirsiniz. Windows sürümünü düşürebilirsiniz. RAM arttırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

SSD alacağım yakın zamanda sürüm düşüremem büyük ihtimalle hata alıyordum çünkü Windows 10 Home iyi.

Laptap'ta tek değişim ve yükseltme yapacağın şeyler SSD ve RAM. Programlara veya kodlara pek güvenmeni önermem. Gereksiz hizmetleri devre dışı bırakabilirsin. Modlu Windows ISO'larına bakabilirsin.

Devre dışı bıraktığım çok şey var onları hallettim SSD alacağım büyük ihtimalle HDD var ama kırılmış olabilir modlu olunca ne oluyor.

RAM miktarını artırabilirsin. SSD takabilirsin onun harici yapabileceğin çok şey yok. Bide kullanmadığın oyunları uygulamaları kaldır az da olsa işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı