Laptop için 1 TB 2.5" SATA3 SSD önerisi

Adata XPG SX8200 modeline bakabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam Micron'un yongalarını kullanıyordu.

SATA SSD istiyorsanız 860 EVO 1 TB oldukça iyi bir tercih. QVO fiyat olarak daha uygun ama 860 EVO hem TBW ömrü olarak hem de garanti olarak daha iyi. Ayrıca ömrü daha uzun.

M.2 SSD için bu daha iyi olur ama zaten M.2 SSD takılı olduğu için SATA daha iyi olur gibi.
O SSD'yi önermem. Yongaların ömrü kısa, ısı sensörü yok, okuma yazma hızı muadillerine göre düşük kalıyor.

M2 SSD için bu daha iyi olur ama zaten M2 SSD takılı olduğu için sata daha iyi olur gibi.
Bir tane m.2 slotu boşta zaten. Yani hem SATA3 hem de PCIe m.2 slotu mevcut şu anda. Ancak İntel 660p'ye en kötü SSD'lerden diyorlar, m.2 yuvasını ona harcamam. Fiyatı da 1.5 liraya döner satan yerlere benziyor. At-eşek eti gibi ssd çıkabilir kolayca yani.

Bir tane m.2 slotu boşta zaten. Yani hem SATA3 hem de PCIe m.2 slotu mevcut şu anda. Ancak İntel 660p'ye en kötü SSD'lerden diyorlar, m.2 yuvasını ona harcamam. Fiyatı da 1.5 liraya döner satan yerlere benziyor. At-eşek eti gibi ssd çıkabilir kolayca yani.
Attığım linkteki SSD aralarındaki en mantıklısı o. SX8200 PRO modeli hem.

Attığım linkteki SSD aralarındaki en mantıklısı o. SX8200 PRO modeli hem.
Aynen ona bakıyorum şu anda. User benchmark sitelerine göre en iyi SSD'ler arasında 18.ci sırada (bir Samsung 970 EVO Plus olmasa da gerçi o da 1600 lira :D). Gayet iyi yani. İncehesaptan hiç alışveriş yapmadım yalnız. Güvenilir midir?

Crucial MX500 aldım. Samsung 860 EVO ile performans olarak çok yakınlardı ancak aralarında 200-250 tl fark vardı, o yüzden Crucial'ı tercih ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı