Laptop için 480 GB SSD vs 1TB HDD

MasterPenguen

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 5 ay kadar önce fiziksel hasar verdiğim laptop sabit sürücümü değiştirmeye karar verdim. 1TB olan bu sürücü hasarlı ve çalışmadığı için 120GB olan SSD'mi kullanıyordum. HDD yerine yine 1TB 5400 RPM HDD almaya karar vermiştim ki 120 GB olan SSD'mi 480GB'a çıkarma fikri aklıma geldi. Şahsen oyun oynamayı ve video depolamayı sevdiğimden yere çok ihtiyacım oluyor. 480GB SSD'nin bana yetmeyebileceğinden korkuyorum. Sizce 120 GB SSD'nin yanına 1TB HDD mi alsam veya 120GB SSD'yi 480GB ile mi değiştirsem? Bu arada 5400 rpm istememin sebebi ise 7200 rpm'in laptopu çizdiğini duymuştum sizce alırsam 7200 RPM HDD mi alıyım yoksa 5400 RPM HDD mi? Yanıtlarınız için sağ olun.

120GB SSD'nizde Windows ve ufak tefek programlarınız yüklü kalsın. Yanına 480GB SSD alın ve Online oyunlarınızı yükleyin.
Bilgisayara nasıl iki adet SSD bağlayabileceğim konusunda bana biraz bilgi verebilir misiniz özel bir adaptör gerekir mi? Sadece bir tane SSD slotu var diye biliyordum ama.

Lenovo Legion Y520 modeli var bende. HDD sata olması lazım ssd de girer değil mi aynı yere?
Hocam internet sitesinde bir M2 bir de normal SATA girişinin olduğunu belirtiyor. Sizdeki SSD yüksek ihtimalle M2’dir. Normal Sata SSD alıp kullanabilirsiniz. Tam bilmiyorum ama Sata yuvasında kullanmak için ek bir parça alıyordunuz. Küçük kaldığı için onu da bilen bi arkadaş varsa yardımcı olacaktır.

Hocam internet sitesinde bir M2 bir de normal SATA girişinin olduğunu belirtiyor. Sizdeki SSD yüksek ihtimalle M2’dir. Normal Sata SSD alıp kullanabilirsiniz. Tam bilmiyorum ama Sata yuvasında kullanmak için ek bir parça alıyordunuz. Küçük kaldığı için onu da bilen bi arkadaş varsa yardımcı olacaktır.
Teşekkürler hocam. Sizde herhalde SSD'den yanasınız. Ben daha hesaplı diye HDD düşünüyordum ama SSD performansı da hiç vazgeçilebilecek birşey değil.

Teşekkürler hocam. Sizde herhalde SSD'den yanasınız. Ben daha hesaplı diye HDD düşünüyordum ama SSD performansı da hiç vazgeçilebilecek birşey değil.
Hocam eğer ki ciddi depolama sorunu yaşıyorum diyorsanız HDD almalısınız, ama yok o kadar da önemli değil derseniz SSD’den şaşmamalısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı