Laptop için DDR4 2400 MHz 8 GB RAM önerisi

utyrxx

Kilopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V13.4 laptobum var. 8 GB (8x1) RAM var, bunu ileride 16 GB yapmak istiyorum. Bunun için RAM önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride derken, ne kadar ileride? Bugün önerdiğimiz RAM'i yarın piyasada bulamayabilirsiniz.

CPU-Z gibi bir programda SPD sekmesinin fotoğrafını atarsanız şimdiki RAM'inizin ne olduğunu görebiliriz, ona göre bir öneri sunalım.

İleride derken, ne kadar ileride? Bugün önerdiğimiz RAM'i yarın piyasada bulamayabilirsiniz.

CPU-Z gibi bir programda SPD sekmesinin fotoğrafını atarsanız şimdiki RAM'inizin ne olduğunu görebiliriz, ona göre bir öneri sunalım.
Şimdiki ramim Crucial 8gb 2400mhz ddr4 ram ct8g4sfs824a.Bilemiyorum ne zaman alcağımı ama bilgi alırsam daha iyi olur diye düşündüm.
Merhaba öncelikle ram frekanslarını söyleyiniz 2400 mhz 2666 yada 2133 mhz olabilir
Konu başlığında yazıyor. :) 2400mhz
Aynı laptop'u ben de düşünüyorum. Ne kadara aldınız?
Dolar yükselmeden önce 4800 TL'ye almıştım ama şimdi 5800 TL

Son düzenleme:
Uyumsuzluk ihtimali var. Bence siz Monster'e bir sorun onlar yapıyorlardı RAM eklemesi. 650 TL üstünde bir fiyat söyler ise yaptırmayın. Bu arada Monster normal masaüstü bileşenleri kullanıyordu acaba RAM'ler DDR4L olmalı mı yoksa DDR4 olursa anakarta uyuyor mu?

Uyumsuzluk ihtimali var. Bence siz Monster'e bir sorun onlar yapıyorlardı RAM eklemesi. 650 TL üstünde bir fiyat söyler ise yaptırmayın. Bu arada Monster normal masaüstü bileşenleri kullanıyordu acaba RAM'ler DDR4L olmalı mı yoksa DDR4 olursa anakarta uyuyor mu?
Sorunuzu anlayamadım?

Sorunuzu anlayamadım?
Monster bilgisayar bileşenleri kullanıyor. Yani laptopta İ7 8750H kullanılır ama normal bilgisayarda İ7 8700K falan. Monster laptoplar içinde İ7 8700K falan'da kullandığı için söyledim. Büyük ihtimalle benim düşüncem Z370 bir anakart kullandıklarını varsayarak içine DDR4 alınabilir. DDR4L ise DDR4 olan laptop RAM'leri.

İnternet sitesinde DDR4 yazıyor zaten.
Laptopta olan DDR4 ramlere DDR4L mi deniyor. :)
CPU-Z.png

Crucial 8GB DDR4 1.2V 2400Mhz RAM CT8G4SFS824A - Nanokatalog
Bu linkteki ram ile laptobumdaki ram aynı değil mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı