Laptop için hangi parça alınırsa FPS artar?

Bir şey sorabilir miyim konudan alakasız olarak şu an kullandığın sistem E8400 R7 240 ile GTA 5 falan oynayabiliyor musun akıcı bir şekilde ya da Valorant veya CS:GO?
GTA 5 denerim sizin için hocam, deneyince rehber ile belirtirim. Valorant ve CS:GO işlemci konusunda sorun çıkartıyor, almayı düşünüyorsanız profilimde veya bir konuda öneri yapabilirim bir kaç farklı bileşen ile.

Q8400 ile Valorant ve CS:GO iyi gider ama GTA 5'i denerim.

@ErenY hocam birazdan da bu mesajınıza hahaha atacağım. Tüm oyunlarda RAM ile mi yükseliyor FPS? RAM bazlı veya GPU bazlı veya CPU bazlı oyunlar da var, RAM bazlı dışındaki oyunlarda RAM değiştirmek FPS yerine çok küçük bir miktarda pingi düşürür.

GTA 5 denerim sizin için hocam, deneyince rehber ile belirtirim. Valorant ve CS:GO işlemci konusunda sorun çıkartıyor, almayı düşünüyorsanız profilimde veya bir konuda öneri yapabilirim birkaç farklı bileşen ile.

Q8400 ile Valorant ve CS:GO iyi gider ama GTA 5'i denerim.

Anakartım Quad desteklemediği için e8400 almıştım en fazla onu destekliyordu da ekran kartı almayı düşünüyordum ben. Teşekkür ederim cevabın için.

@ErenY hocam birazdan da bu mesajınıza hahaha atacağım. Tüm oyunlarda RAM ile mi yükseliyor FPS? RAM bazlı veya GPU bazlı veya CPU bazlı oyunlar da var, RAM bazlı dışındaki oyunlarda RAM değiştirmek FPS yerine çok küçük bir miktarda pingi düşürür.
Dual Channel çoğu oyunda belli bir miktarda FPS artışı sağlar. Kaldı ki laptopta SSD, Ram yükseltme konusunda pek seçenek yok.

Dual Channel çoğu oyunda belli bir miktarda FPS artışı sağlar. Kaldı ki laptopta SSD, Ram yükseltme konusunda pek seçenek yok.
SSD, RAM ve CPU için yeterince araştırılırsa parça bulunabilir hemen hemen her bilgisayara.

Geri
Yukarı