Laptop için termal macun önerisi

Kryonaut fazla sıvı bir termal macun laptopta pump out yapar masaüstünde aldığınız performansı alamazsınız. Bir aya kalmaz tekrar ısı problemi yaşarsınız. Arkadaşın söylediği Honeywell PTM7950 faz değiştiren padi ya da daha katı bir termal macunu kullanın. Cooler Master MasterGel Maker ya da Thermalright TFX gibi.

Kryonaut fazla sıvı bir termal macun laptopta pump out yapar masaüstünde aldığınız performansı alamazsınız. Bir aya kalmaz tekrar ısı problemi yaşarsınız. Arkadaşın söylediği Honeywell PTM7950 faz değiştiren padi ya da daha katı bir termal macunu kullanın. Cooler Master MasterGel Maker ya da Thermalright TFX gibi.

300 Wattlık işlemcimde kullanıyorum Kryonaut'u dedikleriniz olmuyor olamaz da. Büyük ihtimal sahte bir ürün aldınız sizde öyle oldu. CM macunu uçuyor asıl yüksek ısılarda.

300 Wattlık işlemcimde kullanıyorum Kryonaut'u dedikleriniz olmuyor olamaz da. Büyük ihtimal sahte bir ürün aldınız sizde öyle oldu. CM macunu uçuyor asıl yüksek ısılarda.
Araştırmadan nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz? Sizde olmaması kimsede olmayacağı anlamına gelmiyor. İstediğiniz yabancı ve yerli kaynağı laptop pump out şeklinde araştırabilirsiniz. Viskozitesi düşük termal macunlar yüksek sıcaklardan genleşip büzüştüğünde bir miktar termal macun heat sinkin dışında kalır. Laptop heat sinkleri uygun değil viskozitesi düşük macunlara. Sahte ürünle bir alakası yok sadece kryonauta mahsus bir durum değil bu.

Araştırmadan nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz? Sizde olmaması kimsede olmayacağı anlamına gelmiyor. İstediğiniz yabancı ve yerli kaynağı laptop pump out şeklinde araştırabilirsiniz. Viskozitesi düşük termal macunlar yüksek sıcaklardan genleşip büzüştüğünde bir miktar termal macun heat sinkin dışında kalır. Laptop heat sinkleri uygun değil viskozitesi düşük macunlara. Sahte ürünle bir alakası yok sadece kryonauta mahsus bir durum değil bu.
Ben direk kullandığım için konuşuyorum sağda solda okuduklarımla değil.

Ben direk kullandığım için konuşuyorum sağda solda okuduklarımla değil.
Karşılıklı münakaşaya girmeyeceğim. Forumda bununla alakalı onlarca konu açıldı. Bilgilendirmesini de birçok kişi yaptı.

Konu sahibinin kendi tercihi.

Hocam vallahi ne yalan söyleyeyim pump-out effect olacağını biliyorum fakat çoğu macunda bu sorunu yaşayacaktım zaten. Bari en iyi performanslısını alayım da idare etsin kafasındayım. PTM 7950 siparişi vereceğim gelmesi uzun süreceği için gelene kadar Kryonaut'u deneyeceğim. Sonuçlar hoşuma gitmesse PTM'i kullanacağım. Teşekkürler görüşleriniz için.

Hocam sıvı metal riskini göze alabileceğimi sanmıyorum. Bir güncelleme yapayım satıcı hala tedarik aşamasında olduğu için Kryonaut siparişimi iptal ettim, biraz daha araştırma sonucu Hydronaut almaya karar verdim. Gelince bilgilendirme açısından tekrar güncellerim.

Geri
Yukarı