Laptop ısındığında hızını düşürüyor

uygarbas06

Hectopat
Bilgisayarımda çok ısındığında özellik olarak işlemcinin hızını düşürüyor Bu da oyunlarda FPS'in 30'lara kadar inmesine sebep oluyor biraz araştırdım. Throdlestop adlı programı indirdim o da işime yaramıyor sıcaklık çok fazla olduğu için oluyor ben bu özelliği kapatabilir miyim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
E o zaman oynadığınız oyunlara falan donanım rahatlıkla yeterli gelmiyor sanırım.

Biraz işletim sistemini optimize etmeyi deneyin.
Windows 10'da bir sürü gereksiz servis var. Forumda da konular var.
"Windows 10 hızlandırma", "Windows 10 arkaplan uygulamalarını kapatma", "Windows 10 gereksiz servisleri kapatma" şeklinde arama yaparsanız epey ipucuna ulaşırsınız.

Hocam CSGO dan bahsediyoruz birde 1024x768 çözünürlük yani rahatlıkla yetiyor, hizmetler vs. ile alakası yok olağan dışı bir durum.
i5-8250u işlemci + Mx130 sizin bilgisayar mı?
İşlemcinin entegre ekran kartı var. Oyunda Mx130'u değil de entegre kartı kullanıyor olmasın...

Bende de i-5 7200u işlemci var. Entegre GPU'larımız aynı. Harici ekran kartı Radeon R5 m430. Ben bu donanım ile oyun oynamaya cesaret edemiyorum.

Radeon yazılımından uygulamalar için seçim yapmazsak öncelikle dahili GPU'yu kullanıyor. Sizde de aynı durum olabilir.

Gerçi benim kartta da olduğu gibi Mx130 ile dahili GPU performansı pek farketmez ama işlemci rahatlar en azından.

i5-8250u işlemci + Mx130 sizin bilgisayar mı?
İşlemcinin entegre ekran kartı var. Oyunda Mx130'u değil de entegre kartı kullanıyor olmasın...

Bende de i-5 7200u işlemci var. Entegre GPU'larımız aynı. Harici ekran kartı Radeon R5 m430. Ben bu donanım ile oyun oynamaya cesaret edemiyorum.

Radeon yazılımından uygulamalar için seçim yapmazsak öncelikle dahili GPU'yu kullanıyor. Sizde de aynı durum olabilir.

Gerçi benim kartta da olduğu gibi Mx130 ile dahili GPU performansı pek farketmez ama işlemci rahatlar en azından.
Hocam aşalım bunları tabiki harici ekran kartı devrede, Birde Intel HD Grafik 620 ile MX130 arasında ciddi fark var.
MX130 940MX den üstün bir grafik kartı.

Sıvı Metal kaplama ile harika sonuç almışlar.
Facebook'taki şu videoyu bir izlemenizi öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı