Laptop ısınıyor

• Konuyu başlatan GTD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 462

GTD

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, laptopum uzun süredir ısınıyor servise gönderdim termal macun değiştirildi dendi düzelmedi, genelde servisteki değişimler işe yaramıyormuş galiba.
Ben de bu yüzden kendim değiştirmeye karar verdim garantisi devam ediyor içini açsam sıkıntı olur mu veya bu ısınmanın termal macun dışında nelerden dolayı yapabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, laptopum uzun süredir ısınıyor servise gönderdim termal macun değiştirildi dendi düzelmedi, genelde servisteki değişimler işe yaramıyormuş galiba.
Ben de bu yüzden kendim değiştirmeye karar verdim garantisi devam ediyor içini açsam sıkıntı olur mu veya bu ısınmanın termal macun dışında nelerden dolayı yapabilir?
İşlemciniz ne? Ne kadar sıcaklığa ulaşıyor?

Isınmadan kastın kaç derece? Laptoplar için 90 a kadar normal. 90 dan fazla ısınıyorsa en kaliteli macunu kullanman gerek hatta vakumlu soğutucu kullanman gerekebilir.

97-99ları görüyorum , ve ekran kartı gtx1650 ve 8gb ram olmasına rağmen valoranta 90fps deyken birden 50 oluyor çok fazla drop yiyorum.

97-99ları görüyorum , ve ekran kartı gtx1650 ve 8gb ram olmasına rağmen valoranta 90fps deyken birden 50 oluyor çok fazla drop yiyorum.
Sisteminizin termal macunları dandik belli ki. Soğutması da pek iç açıcı şekilde olmayabilir. Termal macunları kaliteli bir tanesiyle değiştirin ve yenileyin.

İ7-7700HQ ve GTX 1050 sistemim ile Valorant'ta 170-230 arası alıyorum orta grafiklerde. Siz düşünün performans kaybını.

Sisteminizin termal macunları dandik belli ki. Soğutması da pek iç açıcı şekilde olmayabilir. Termal macunları kaliteli bir tanesiyle değiştirin ve yenileyin.

İ7-7700HQ ve GTX 1050 sistemim ile Valorant'ta 170-230 arası alıyorum orta grafiklerde. Siz düşünün performans kaybını.
Bende söyle düşündüm 100-120fps kadar etkilyecek bir performans kaybı cok fazla geldi. başka bi sıkıntısı olabilir mi diye düsündüm de. sizin kullandığınız önerebileceğiniz bi termal macun var mı bu işlemi kendim yapabilir miyim ?

Benim laptop 3.5 yıllık özellikleri de düşük ama hiç ısınmıyor. Senin laptop'un özellikleri iyi ısınması garip geldi bana.

Laptopu alalı 1.5yıl oldu aldıktan 4 ay sonra ısınmaya başladı. Garantiye gitti güya temizlendi ve termal macunu değişti ilginç şekilde her oyunda düşük fps alıyorum. yani aynı sistemli adam daha yüksek fps alıyor genelde, 8gb ram i5 9300h işlemci, gtx1650 ekran kartı var valorantta orta ayarda 110 geçtiğini görmedim genelde ilk açtığımda 110fps 2,3 saat oynadıktan sonra 60-70 arası.

Geri
Yukarı