Laptop ısınma problemi

Teyarev

Decapat
Yer
Technopat City
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler.
ASUS laptop kullanıcısıyım Paladins oyununu maksimum ayarlarda 100-150 FPS arasında oynuyorum ama birkaç el sonra 80 derecelerde geziniyor sıcaklık bunu düşürmenin yolları var mıdır?
Pil ayarları en yüksek performansta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi günler.
ASUS laptop kullanıcısıyım Paladins oyununu maksimum ayarlarda 100-150 FPS arasında oynuyorum ama birkaç el sonra 80 derecelerde geziniyor sıcaklık bunu düşürmenin yolları var mıdır?
6 ay içerisinde bakım(termal macun değişikliği, fan temizliği) yapılmadıysa kaliteli bir macun alıp servise giderseniz onlar hallederler. Aslında laptop olduğu için bu değerler normal. Ama bunlardan sonra yine de rahatsız olursanız undervolt denenebilir.

Ekranınızın desteklediği kare sayısına sınırlayın oyun içinden FPS'i. Ekran kartı ne kadar az zorlanırsa bilgisayar o kadar az ısınır. Yüksek işlem yapan laptop bilgisayarlarda 80-90 görmek normaldir.

Laptop soğutucular hiçbir işe yaramıyor yazın. Para tuzağı. Hiç denediniz mi? AI

Terman Macunu Yenile bilgisayarın İçini temizlettir. İçine yer varsa fan koydur bir de yanına 70 derecelerde kalır yazın.
Rampage miydi tam hatırlamıyorum ama yeni laptop soğutucusu çıkarmıştı malum bütçe diyelim

Laptop soğutucularından alabilirsin hem pahalıda da değiller. Eğer almayacağım diyorsan laptopun altına kalın bir kitap koyabilirsin veya küçük bilgisayar vantilatörün varsa onu laptop un fanlarına doğru açabilirsin.

Öncelikle iyi günler.
Normal bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız bu durum çok normal çünkü dizüstü bilgisayarlar oyun oynamak için tasarlanmamıştır. Ama sıcaklık seviyenizi düşürmek için bir takım işlemler uygulayabilirsiniz.
1-)Soğutucu satın alın.
2-)Hava çıkış yerlerinin önünde cisim bulunmasın.
3-)Kaliteli bir termal macun kullanın.

Ekranınızın desteklediği kare sayısına sınırlayın oyun içinden FPS'i. Ekran kartı ne kadar az zorlanırsa bilgisayar o kadar az ısınır. Yüksek işlem yapan laptop bilgisayarlarda 80-90 görmek normaldir.

Laptop 60 hz ve 3 yıldır ben içini temizletmiyorum.Laptopta 3 yıllık olmak üzere.Ve ek olarak oynadığım oyunda fps sabitleme yok.
Laptop soğutucular hiçbir işe yaramıyor yazın. Para tuzağı. Hiç denediniz mi? AI

Terman Macunu Yenile bilgisayarın İçini temizlettir. İçine yer varsa fan koydur bir de yanına 70 derecelerde kalır yazın.

Ben Mersinde yaşıyorum yazın imkan yok işe yaramaz :).
Laptop soğutucularından alabilirsin hem pahalıda da değiller. Eğer almayacağım diyorsan laptopun altına kalın bir kitap koyabilirsin veya küçük bilgisayar vantilatörün varsa onu laptop un fanlarına doğru açabilirsin.

Dediğin şeyi yaptım ve bir şey farkettim ısınma daha yavaş yükseliyor ve daha dirençli ama en sonunda dayanamayıp tekrar 80 e çıkıyor bu işime yaramaz çünkü oyunun süresi 15-20 dakika ne kadar yavaş çıkarsa çıksın 80 e varıyor :) Teşekkürler.

Laptop 60 hz ve 3 yıldır ben içini temizletmiyorum.Laptopta 3 yıllık olmak üzere.Ve ek olarak oynadığım oyunda fps sabitleme yok.

Ben Mersinde yaşıyorum yazın imkan yok işe yaramaz :).
V-Sync açtığınızda FPS maksimum olan ekran kare hızına sabitlenir. 3 sene olduysa evet, temizlemeniz iyi olur, senelerin tozu birikmiş macun kurumuştur muhtemelen.

Geri
Yukarı