Laptop işlemci yükseltme

Core 2 Duo serisinde eski ve yeni işlemcinin FSB hızına göre değişim yapılmalı ve RAM'lerin hızı FSB hızı ile eşit olmalı.

Core i serisinde bu durum yok.

İyimiş o zaman, alsın bakalım 45W işlemci. Ev/İş için tasarlanan ve 35W ısıtmaya uygun soğutma bloğu olan bilgisayar neden çok ısınıyor diye laf etmesin sonra :).

Hele kalitesiz fan ve daha düşük iletkenliğe sahip soğutma bloğu var ise daha da kötü olur.

Tamamdır. O zaman uygun bir işlemci bakmaya geçilmeli arkadaşın istediği işlemci @st_140523nin dediği gibi ondan dolay işlemcinin değişmesi gerekiyor.

Piyasada bulunan iki model var i7 2630QM ve i7 2670qm.

İyimiş o zaman, alsın bakalım 45W işlemci. Ev/İş için tasarlanan ve 35W ısıtmaya uygun soğutma bloğu olan bilgisayar neden çok ısınıyor diye laf etmesin sonra :).

Hele kalitesiz fan ve daha düşük iletkenliğe sahip soğutma bloğu var ise daha da kötü olur.

Sen bildiğini yazıyorsun ben deneyimlerimi yazıyorum.

Genelde bir laptop birçok işlemci ile piyasaya sürülür, ve geçiş bu yüzden sorunsuz olur.

İşlemci değişimi sorunsuz bir şekilde gerçekleşecek, performans gözle görülür bir şekilde artacak.

9w/mk ve üzerinde bir macun kullanılmasını tavsiye ederim.

Not: Harcanan masraf mantıklı değil.

Son düzenleme:
Piyasada bulunan iki model var i7 2630QM ve i7 2670qm.

Sen bildiğini yazıyorsun ben deneyimlerimi yazıyorum.

İşlemci değişimi sorunsuz bir şekilde gerçekleşecek, performans gözle görülür bir şekilde artacak.

9w/mk ve üzerinde bir macun kullanılmasını tavsiye ederim.

Not: Harcanan masraf mantıklı değil.

Tamam, macun da kaliteli olsa bile daha fazla ısınacak. Sonuçta bu bir gerçek. Ve bu bilgisayar o ısıyı dağıtabilecek mi? 2-3 daha iyi performans alacağım diye ölü bir bilgisayara bu kadar yatırım yapmak saçma zaten de.

Bir de o işlemciyi yük altında bilgisayarın besleyebileceği de muamma. Tecrübe demişsiniz ancak her bilgisayar aynı yapıda değil.

Tamam, macun da kaliteli olsa bile daha fazla ısınacak. Sonuçta bu bir gerçek. Ve bu bilgisayar o ısıyı dağıtabilecek mi? 2-3 daha iyi performans alacağım diye ölü bir bilgisayara bu kadar yatırım yapmak saçma zaten de.

Bir de o işlemciyi yük altında bilgisayarın besleyebileceği de muamma. Tecrübe demişsiniz ancak her bilgisayar aynı yapıda değil.

2010 ve sonrası icin sokete uyan ve chipset ile karşılığını bulan tüm işlemciler sorunsuz çalışır 🙂 2013 yılına kadar neredeyse tüm laptoplar aynı soğutma sistemini kullanıyordu, günümüzdeki gibi harika bir termal tasarım ile gelmiyordu.

Birçok kez laptop işlemcisi değiştirmiş biri olarak yazacaklarım burada son buluyor, benim belirtmek istediklerim bunlar.

Core 2 Duo serisinde eski ve yeni işlemcinin FSB hızına göre değişim yapılmalı ve RAM'lerin hızı FSB hızı ile eşit olmalı.

Bazı mobil Core 2 Duo serisi işlemciler her iki tarafında çip olan bellek ister.

Core i serisinde bu durum yok.
İ5 2410M takmayı düşünüyorum uyarmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı