Laptop kapağı nasıl açılır?

Burası bazı modellerde sıkıntılı oluyor. İçerideki ızgaraları yamultmamaya dikkat edin. YouTube üzerinde marka model ile baksanız belki kolay bir yolu vardır.
Uzun uğraş sonucu çıkardım ve 3 yıl temizlememe sonucu kasa bu halde.

Fanda içinde de çok toz var neyle nasıl temizleyebilirim?

Dosya Ekleri

• 20240419_220155.jpg
    20240419_220155.jpg
    225,2 KB · Görüntüleme: 14
Fan soketini çıkarıp soğuk modda fön makinesi veya yine soketi çıkarıp çok güçlü olmayan süpürge. İnce işçilik içinse diş fırçası veya kulak çubuğu.

Eğer yapabilirim derseniz de fanı metal kısımlardan ayırıp çok daha güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Fan soketini çıkarıp soğuk modda fön makinesi veya yine soketi çıkarıp çok güçlü olmayan süpürge. İnce işçilik içinse diş fırçası veya kulak çubuğu.

Eğer yapabilirim derseniz de fanı metal kısımlardan ayırıp çok daha güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz.
Hocam hiç fan soketi sökmedim çok bir bilgim yok ama bu fan soketi lehimli gibi sökelübelir mi sizce?

Fanı soketi derken yerinden sokmussunuz zaten. Üzerinde yanlış gormedimse 3 adet küçük vida var. Sokebilecek tornavidaniz var ise söküp temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Hocam kusura bakmayın sizi de çok meşgul ettim ama kabloları sökmeden temizlemek pek mümkün değil gibi bu attığım fotoğraftaki kabloları sökmekten korkuyorum çizdiğim kablo sanki daha takılamaz gibi söksem sorun olur mu?

Kabloları sokmeden de üzerindeki 3 vidayı sokup temizleyebilirsiniz olmuyorsa da olduğu kadar.
Bu arada açmışken bakır blokları da sokup termal macunu da yenileyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı