Laptop kapanırken mavi ekran

ArwenSChild

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 gündür bilgisayarımı kapatırken mavi ekran alıyorum. Bluescreen viewer'den baktığım zaman ntoskrnl.exe dosyasını gösteriyor. Bilgisayarı kullanırken herhangi bir sorun yok sadece kapatırken mavi ekran veriyor. Win 8.1 kullanıyorum.
Minidump klasörünü de rarlayıp veriyorum. Sorun neden kaynaklanıyor?

Minidump

O programı formattan sonra veya sonraları ile mi sürücü kuruyorsun?
Format sonrası lenovo nun sitesinden indiriyorum. Driverler eski denildiği gibi drp ile güncelledim.

Az önce tekrar mavi ekran verdi hata kodu 0xc000021a, bilgisayar kapandı, açılmıyor (Windows logosu geçiyor siyah ekranda kalıyor) Windows cd içinden sistem geri yükleme ve başlangıç onarma yaptım olmadı. Chkdsk yapıyorum fakat yaklaşık 15-20 sıra boyunca "file record segment ***** is unreadable" yazıyor. SSD disk kullanıyorum. Win 8.1

Sürücü bulucu kullananlara yardım etmiyorum. Bundan sonra ya format atın yada Recep bey'in gelmesini bekleyin.
Anlıyorum fakat diskteki bilgiler benim için önemli. Disk taraması sürekli olarak file record segment is unreadable hatası veriyor bunu düzeltmem gerekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı