Laptop kasa olarak nasıl kullanılır?

robdocc1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopum 60 Hz ve ben 165Hz'lik bir monitör almayı düşünüyorum. Laptopu nasıl kasa olarak kullanacağım? Laptopun ekran açık kalması gerekiyor mu (HDMI girişiyle olursa iyi olur) Laptop GTX 1650 ve Ryzen 5 5600H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı bağlayıp Windows+P tuşundan sadece 2. ekranı seçerseniz laptopun ekranının açık olmasına gerek kalmaz. Yine de kapağı açık kalsın, soğutması daha kolay olur.

Güç seçeneklerinden ekran kapatılacağında ne olacağını seç diye bi ayar var ordan hiç bir sey yapma dersen ekran kapandığında hiç bir şey olmaz. Yansıt kısmından da sadece ikinci ekran yaparsın olur biter. Aynı donanımlar bende var gtx 1650 R5600 laptomunun ekranı 144hz gayette yeterli gtx 1650 adam akıllı bi oyunda zaten 120 fpsin üstünde çok fazla fps almıyor 144 alsan yeter sadece tavsiye vereyim dedim paran cebinde kalır fakat tabikide senin tercihin.

HDMI ile monitöre takıyorsun ekranı algılar zaten Windows+ p ile seçersin ekranı açık kalması avantajına olur çift monitör işte ama deneyebilirsin bir televizyona vs. takarak.

Ekranı bağlayıp Windows+p tuşundan sadece 2. ekranı seçerseniz laptopun ekranının açık olmasına gerek kalmaz. Yine de kapağı açık kalsın, soğutması daha kolay olur.

Soğutucu olarak bayağı eski tek fanlı bir şey var. Pek kullanışlı olacağını düşünmüyorum normal kullanımda onu kullanmıyorum laptop kendi fanlarıyla soğuyor. Yenisini alayım mı soğutucunun.

Güç seçeneklerinden ekran kapatılacağında ne olacağını seç diye bir ayar var oradan hiçbir şey yapma dersen ekran kapandığında hiçbir şey olmaz. Yansıt kısmından da sadece ikinci ekran yaparsın olur biter. Aynı donanımlar bende var GTX 1650 R5600 laptomunun ekranı 144Hz gayet de yeterli GTX 1650 adamakıllı bir oyunda zaten 120 FPS'in üstünde çok fazla FPS almıyor 144 alsan yeter sadece tavsiye vereyim dedim paran cebinde kalır fakat tabii ki de senin tercihin.

Ben Valorant oynuyorum Valorant'ta 200'lerde FPS alıyorum zaten 165 almayayım mı?

Soğutucu olarak bayağı eski tek fanlı bir şey var. Pek kullanışlı olacağını düşünmüyorum normal kullanımda onu kullanmıyorum laptop kendi fanlarıyla soğuyor. Yenisini alayım mı soğutucunun.

Ben Valorant oynuyorum Valorant'ta 200'lerde FPS alıyorum zaten 165 almayayım mı?

Klavyedende hava alıyor fanlar onu demek istemiş.

Ondan bahsetmemiştim, laptopun kapağını açık tutarsanız soğutma konusunda bir nebze de olsa rahat olur. Tabii o kadar ısınmaz diyorsanız arkadaşın söylediği gibi ayarlardan kapağı kapatınca hiçbir şey yapmayı seçip kapalı da kullanabilirsiniz.

Güç seçeneklerinden ekran kapatılacağında ne olacağını seç diye bir ayar var oradan hiçbir şey yapma dersen ekran kapandığında hiçbir şey olmaz. Yansıt kısmından da sadece ikinci ekran yaparsın olur biter. Aynı donanımlar bende var GTX 1650 R5600 laptomunun ekranı 144Hz gayet de yeterli GTX 1650 adamakıllı bir oyunda zaten 120 FPS'in üstünde çok fazla FPS almıyor 144 alsan yeter sadece tavsiye vereyim dedim paran cebinde kalır fakat tabii ki de senin tercihin.

Hocam çok sorun olacağını sanmıyorum hem gelecekte de idar edebilir 165Hz. FPS düşerse overclockla 144 de eklerim oraya ben.

Ondan bahsetmemiştim, laptopun kapağını açık tutarsanız soğutma konusunda bir nebze de olsa rahat olur. Tabii o kadar ısınmaz diyorsanız arkadaşın söylediği gibi ayarlardan kapağı kapatınca hiçbir şey yapmayı seçip kapalı da kullanabilirsiniz.
Hocam peki monitörde 165Hz i seçip laptopa geçersem 60Hz e mi döner? tedbir almam gerekli mi?

Son düzenleme:
Hocam çok sorun olacağını sanmıyorum hem gelecekte de idar edebilir 165Hz. FPS düşerse overclockla 144 de eklerim oraya ben.

Hocam peki monitörde 165Hz i seçip laptopa geçersem 60Hz'e mi döner? Tedbir almam gerekli mi?

Laptopa geçersem kısmını anlayamadım ama monitörlerin ayarları ayrı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı