Laptop kendi kendine kapanıyor

Merküt

Hectopat
Daha fazla  
Pek çok araştırma yaptım fakat bir türlü çözüm bulamadım. Hocam ara ara laptop kapanıyordu bu aralar çok kapanmaya başladı ben sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum 1-2 sene önce de yapmıştı aynısını ama kendi kendine geçmişti. Ne olur bilgili biri yardım etsin sinirim bozuldu.

Pek çok araştırma yaptım fakat bir türlü çözüm bulamadım. Hocam ara ara laptop kapanıyordu bu aralar çok kapanmaya başladı ben sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum 1-2 sene önce de yapmıştı aynısını ama kendi kendine geçmişti. Ne olur bilgili biri yardım etsin sinirim bozuldu.
Core Temp kurun bilgisayara
oyunda ya da video izlerken kapatma olmadan önce çıktığı sıcaklığa bakın.
AMD/Intel eşik sıcaklıklar farklıdır, kimisi 70 derecede, kimisi 105 derecede aniden kapatır.

Sorun işlemciden dolayıysa, içini açıp, macunu yenileyip, toz temizliği yapmak gerekli.
Genelde macun değiştirmek sıcaklık sorununu çözer.

Hocam oyun oynarken kapanıyorsa MSİ Afterburner gibi bir programdan sıcaklığa bakın yüksekse örn: 80-90 derece bir soğutucu almayı deneyin. Ya da termal macun değiştirin.

O zaman hocam sıcaklık değerlerini ölçüp söyleyin.

Tamamdır yarın deneyip sonuçları atarım.

O zaman hocam sıcaklık değerlerini ölçüp söyleyin.

Arkada Rocket League açık hocam 100 derece sabit.

Core Temp kurun bilgisayara
Oyunda ya da video izlerken kapatma olmadan önce çıktığı sıcaklığa bakın.
AMD/Intel eşik sıcaklıklar farklıdır, kimisi 70 derecede, kimisi 105 derecede aniden kapatır.

Sorun işlemciden dolayıysa, içini açıp, macunu yenileyip, toz temizliği yapmak gerekli.
Genelde macun değiştirmek sıcaklık sorununu çözer.

Temizliği ve macun yenilemeyi 1 ay önce yaptık, bu kadar fazla olması normal değil. Macun yenilendikten sonra başlamış olmalı bu kapanma olayı...

Son düzenleme:
Tamamdır yarın deneyip sonuçları atarım.

Arkada Rocket League açık hocam 100 derece sabit.

Temizliği ve macun yenilemeyi 1 ay önce yaptık, bu kadar fazla olması normal değil. Macun yenilendikten sonra başlamış olmalı bu kapanma olayı...

Hocam macunu siz mi yaptınız yoksa mahalledeki bilgisayarcı falan mı?

Geri
Yukarı