Laptop klavyesi çıkartırken nelere dikkat edilmeli?

toprakcanakyapi

Kilopat
Merhaba, laptop BIOS pilini değiştirmem gerekiyor. bunun için klavyeyi çıkartmam lazım, çünkü arka kapağı açtığımda BIOS pili orada değildi. Laptop klavyesi çıkartılırken nelere dikkat etmeliyim? Daha önce hiç yapmadım. Birkaç video izledim ama bir de sizlerin tavsiyelerine kulak vermek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptop BIOS pilini değiştirmem gerekiyor. Bunun için klavyeyi çıkartmam lazım, çünkü arka kapağı açtığımda BIOS pili orada değildi. Laptop klavyesi çıkartılırken nelere dikkat etmeliyim? Daha önce hiç yapmadım. Birkaç video izledim ama bir de sizlerin tavsiyelerine kulak vermek istiyorum.

Laptop modelini YouTube'da arat tamir videolarını izle. Çünkü klavyelerde bazen bilemediğin göremediğin Flex'ler olabiliyor kopartırsan sıkıntı yaşarsın.

Klavyenin altındaki Flex'lere dikkat et koparsa ya da zarar görürse klavyenin bazı bölümleri çalışmayabilir.

Merhaba, laptop BIOS pilini değiştirmem gerekiyor. bunun için klavyeyi çıkartmam lazım, çünkü arka kapağı açtığımda BIOS pili orada değildi. Laptop klavyesi çıkartılırken nelere dikkat etmeliyim? Daha önce hiç yapmadım. Birkaç video izledim ama bir de sizlerin tavsiyelerine kulak vermek istiyorum.
Dostum sanırım altında bir aparata bağlı olan kablosu vardır onu koparmamaya dikkat et. O aparat çok ufak oluyor genelde. Aparatın kenarlıklarını tırnak ucuyla kenara kaydırıp, klavyenin aparata bağlı olan kablosunu çıkarabilirsin. Yani direkt kabloyu çıkartmaya çalışma önce aparatın kenarlıklarını açacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı