Laptop LED Panel Değişimi Yapılabiir mi ?

Merhaba ben ASUS X550JX-XX171D kullanıyorum ve oyunlardda gerçekten çok iyi ama bunun zevkini almaıyorum. Çünkü ayna gibi parlayan ve gözümü yoran bir beyaz tonu olan bir LED panele sahip her türlü renk ayarıyla oynadım ama sağlıklı bir sonuç alamadım tek sorun renk değil ayrıca çok gereksiz yansıyor. Size sorum ise LED paneli değiştirmeye kalktığımda yine ASUS a ait bir panel takmak zorunda mıyım yoksa aynı boyutta herhangi bir LED panel takabilir miyim ?

hocam bende de aynı bilgisayar var değiştirdiniz mi nasıl oldu yardımcı olur musunuz

lenovo ideapad y510p bu bilgisayarın ekranı ile değiştirmek istiyorum ekranımı ama sanırım bizim bilgisayarımızın ekranı 30 pin imiş (emin olmamakla birlikte) , alacağım ekranı satan arkadaş kendi panelinin 40 pin olduğunu söyledi. bunun için dönüştürücü vs. kullanmama ihtiyaç varmı birde anakart v.s yanma ihtimali var mıdır bu işe girişsem mi bilemedim :)

hocam bende de aynı bilgisayar var değiştirdiniz mi nasıl oldu yardımcı olur musunuz

lenovo ideapad y510p bu bilgisayarın ekranı ile değiştirmek istiyorum ekranımı ama sanırım bizim bilgisayarımızın ekranı 30 pin imiş (emin olmamakla birlikte) , alacağım ekranı satan arkadaş kendi panelinin 40 pin olduğunu söyledi. bunun için dönüştürücü vs. kullanmama ihtiyaç varmı birde anakart v.s yanma ihtimali var mıdır bu işe girişsem mi bilemedim :)
Ben direk 1 yıl önce laptopu sattım konu hakkında bilgim yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı