Laptop panel değişimi maliyeti

Waltz

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün bir kaza sonucu laptopun iki ekran menteşesinin biri koptu, diğeri sağlam fakat ekran rengarenk oldu. Sanırım iç ekran da çatladı. Bilgisayarın eski ekranı da çok gelişmiş değil sizce tamir olur mu? Olursa ne kadar tutar fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

IMG_20180112_190442.jpg
IMG_20180112_190417.jpg
IMG_20180112_190405.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanın da 200 TL dedikleri CasperT laptobumun panelini 100 TL ye yenisini bulup kendim takmıştım. 15.6" 1366x768 ise sahibinden.com yada GG'de bulabilirsin şuan kaç TL bakamıyorum tel yavaş. 100 TL'den yukarı ise almamanı öneririm ya da pazarlık yap.

Laptop ekranımda çok küçük nokta gibi beyaz bir leke oldu biraz bilgisayar konusunda titizim ekran siyahken belli olmuyor ama ekran beyaz olunca orada parlıyor gitmiyor ne yaptıysam bende çareyi değiştirmede buldum. AİDA64 programından monitör'ün modelini baktım ve internette araştırdım buldum bunu alıp taksam sıkıntı olur mu ? Birde internette FullHD ekranlarda var onlardan alsam sorun olurmu ?
Ekran Görüntüsü (5).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    105,9 KB · Görüntüleme: 145
Ekteki resmi göremiyorum, aynısıysa alabilirsin. Kendin değiştirirken dikkat et çerçeveyi kırma. Bilgisayarcıya da değiştirebilirsib.

Sana kalmış bir şey, böyle kullanabiliyirsan kullan. Sıkıntı şu şekil de olur herhangi bir darbe de büyür.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı